Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

29 listopada w Filii bibliotecznej w Mroczeniu odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Stanecką – popularną autorką bajek i opowiadań, znanej głownie z uwielbianego przez najmłodszych cyklu „Basia”.

W spotkaniu z pisarką wzięli udział uczniowie zerówki oraz klasy pierwszej z Zespołu Szkól w Mroczeniu. W pierwszej części spotkania autorka w niezwykle zabawny sposób czytała fragmenty swoich książek, opowiadała o swojej twórczości, a także o tym jak powstaje książka, podkreślając tym samym jak ważną role w twórczości pisarza odgrywa wyobraźnia.

Następnie przedstawiła dzieciom krótką inscenizacje z wykorzystaniem kukiełek, podczas której poznali Basię i jej tatę – bohaterów książek. W drugiej, warsztatowej części spotkania uczestnicy mogli przekonać się jak działa ich wyobraźnia. Dzieci mogły być kim tylko zechcą za pomocą wykreowanych przez siebie postaci literackich tworzonych przez siebie. Powstały fantastyczne rysunki bohaterów, których chętni mieli okazję zaprezentować i wystąpić przed widownią. Na zakończenie nie zabrakło pytań i wspólnych zdjęć. Książki Zofii Staneckiej można wypożyczyć w Bibliotece w Mroczeniu i w Słupi.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments