Zajęcia czytelnicze z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia

26 listopada 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opatowie odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 9 lat z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

Dzieci podczas zajęć poznały prawdziwą historię tej wyjątkowej pluszowej zabawki. Dowiedziały się, że święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku i obchodzone jest na całym świecie 25 listopada.
Z wielkim zainteresowaniem dzieci wysłuchały opowiadania Smriti Halls i Steva Small pt. „Jestem przy Tobie”. Historii o przyjaźni i bliskości oraz o tym, jak znaleźć w niej przestrzeń dla samego siebie.

Uczestnicy warsztatów rozwiązywali quiz ze znajomości bajek, w których głównym bohaterem jest miś. Następnie każdy samodzielnie pomalował dużą „styropianową bombkę misia”, którą schował do zrobionej przez siebie „misiowej torby”.
Światowy Dzień Pluszowego Misia to również okazja do czytania i poznawania przygód Misia Uszatka, Kubusia Puchatka, Paddingtona czy też Misia Tulisia. Książki o tych misiowych bohaterach znajdziecie w naszej bibliotece.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments