Joanna Kalarus i Jan Kasendra wicemistrzami Polski nauczycieli

W hali sportowej  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Łodzi odbyły się XXXI Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym.

Duży  sukces  osiągnęli:  nauczycielka wychowania fizycznego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie a zarazem opiekun dzieci i młodzieży klubu tenisa stołowego LZS Olszowa- Joanna Kalarus oraz emerytowany nauczyciel plastyki i języka niemieckiego Jan Kasendra z Kępna, którzy w swoich kategoriach  zajęli znakomite              2 miejsca.

Kalarus w drodze do tytułu wicemistrzyni Polski pokonała zdecydowanie 3:0                         m. in. byłą zawodniczkę ekstraklasy AZS WSP Częstochowa Bożenę Niepsuj oraz reprezentantkę gospodarzy Magdalenę Rogalską również 3:0. Uległa jedynie niedawnej tenisistce stołowej pierwszoligowego MKS EMDEK AZS UKW –Eltech Bydgoszcz Karolinie Bejenka. Należy podkreślić, że był to dopiero 2 występ Joanny Kalarus  w Mistrzostwach Polski Nauczycieli i po ubiegłorocznym 5 miejscu zanotowała wyraźny postęp wspinając się na drugi stopień podium.

Natomiast Kasendra w drodze do finału wygrał w rozgrywkach grupowych 3:1(11:3, 8:11, 11:5, 11:5) z mistrzem Polski w tej kategorii  z roku 2015 Andrzejem Głodkiem (woj. mazowieckie) oraz gładko po 3:0 z Markiem Grzegorczykiem i Eugeniuszem Wiśniewskim. Z kolei w półfinale po zaciętym boju zwyciężył 3:2 obrońcę tytułu Pawła Małkusa z Konina. W finale mimo wygrania  1 seta 11:5 przegrał 1:3 z mistrzem Polski z 2018 roku i byłym zawodnikiem niemieckiej Bundesligi Janem Pawlickim z woj. pomorskiego.

To jeszcze nie koniec sukcesów kępnianina, gdyż wspólnie z kolegami: Pawłem Małkusem i Jarosławem Sobańskim uplasowali się już 3 raz z rzędu na 3 miejscu w turnieju drużynowym. Tym razem przegrali  tylko w półfinale 1:3 z finalistami – zespołem z województwa lubuskiego a jedyny punkt zdobył Kasendra. Znany kępiński pasjonat tenisa stołowego wystąpił także w grze mieszanej z koleżanką Małgorzatą Zdunek z województwa mazowieckiego. Para ta zakończyła zmagania na 5 miejscu, ulegając również w tym przypadku tylko zdobywcom 2 lokaty duetowi: Piotr Kołaciński z Elbląga (zwycięzca kategorii zrzeszonych), Justyna Mamcarz ( woj. mazowieckie).

W mistrzostwach wzięło udział około 100 najlepszych tenisistów stołowych nauczycieli z całego kraju, którzy rywalizowali w 4 kategoriach wiekowych kobiecych (w tym 1 dla zawodniczek  zrzeszonych), 6 kategoriach męskich (w tym 1 dla zawodników zrzeszonych) oraz grze mieszanej.

Patronat nad tegoroczną imprezą objęli: prezydent miasta Łodzi Hanna Zdanowska, posłanka na Sejm RP Małgorzata Niemczyk, Polski Związek Tenisa Stołowego oraz redakcja Dziennika Łódzkiego. Rozgrywki odbyły się w oparciu o regulaminy PZTS. Imprezę od wielu lat cechuje wysoki poziom organizacji. Mistrzostwa są w pełni zabezpieczane pod względem sędziowskim, medycznym i sanitarnym.

Nad całością przedsięwzięcia czuwali przeszkoleni wolontariusze – uczniowie Technikum nr 3 w Łodzi oraz zawodnicy MKS Jedynka Łódź (w tym reprezentanci Polski w tenisie stołowym). Osobą koordynującą przebieg Mistrzostw z ramienia Okręgu Łódzkiego ZNP była Beata Świderska, w przeszłości zawodniczka kadry Polski w tenisie stołowym, wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, uczestniczka turniejów międzynarodowych, organizatorka licznych imprez sportowych na szczeblu centralnym i regionalnym.

Podobnie jak w roku ubiegłym partnerem  i współorganizatorem Mistrzostw była Fundacja Wespół, mająca bogate doświadczenie  w organizacji wydarzeń sportowych. Uroczystego zakończenie mistrzostw dokonała Małgorzata Niemczyk-mistrzyni Europy w siatkówce, posłanka na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, która wręczyła zwycięzcom puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Puchar dla Najstarszego Zawodnika Mistrzostw trafił w ręce pana Bogdana Wiekiery z Częstochowy, który skończył 84 lata(!).Organizatorem zawodów był Zarząd Okręgu Łódzkiego  Związku Nauczycielstwa Polskiego wraz z Odziałem ZNP Łódź- Śródmieście.

Klasyfikacja końcowa

XXXI Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym :

Kobiety:

Kategoria I:
1. Karolina Bejenka (woj. warmińsko-mazurskie)
2. Joanna Kalarus (woj. łódzkie)
3. Bożena Niepsuj (woj. śląskie) i Magdalena Rogalska (woj. łódzkie).

Kategoria II
1. Marzena Jasińska (woj. warmińsko-mazurskie)
2. Agnieszka Barczuk (woj. łódzkie)
3. Aneta Grodzicka (woj. śląskie) i Justyna Mamcarz woj. (woj. mazowieckie).

Kategoria III
1. Małgorzata Zdunek (woj. mazowieckie)
2. Katarzyna Krzysztoforska (woj. śląskie)
3. Grażyna Wolny ( woj. śląskie) i Danuta Nowakiewicz (woj. śląskie).

Kategoria zawodniczek zrzeszonych:
1. Barbara Suchomska (woj. mazowieckie)
2. Iwona Lewandowska (woj. łódzkie),
3. Katarzyna Bielak (woj. łódzkie) i Małgorzata Mika (woj. pomorskie).

Mężczyźni:

1. Grzegorz Sajnaj (woj. lubelskie)
2. Paweł Janowski (woj. lubelskie)
3. Tomasz Muszkieta (woj. dolnośląskie) i Kamil Pater (woj. kujawsko-pomorskie)

Kategoria II:
1. Wojciech Tebecio (woj. pomorskie)
2. Dariusz Świder (woj. pomorskie)
3. Krzysztof Barszcz (woj. lubelskie) i Jarosław Sobański (woj. wielkopolskie)

Kategoria III:
1. Piotr Szurgot (woj. pomorskie)
2. Grzegorz Tamioła (woj. mazowieckie)
3. Laurent Tomecki (woj. śląskie) i Marek Czapski (woj. kujawsko-pomorskie)

Kategoria IV:

1. Jan Pawlicki (woj. pomorskie)
2. Jan Kasendra (woj. wielkopolskie)
3. Paweł Małkus (woj. wielkopolskie) i Marek Gogulski (woj. mazowieckie)

Kategoria V:
1. Aleksander Roziński (woj. lubelskie)
2. Stanisław Prokopczyk (woj. pomorskie)
3. Henryk Rybak (woj. kujawsko-pomorskie) i Zdzisław Orzechowski (woj. łódzkie)

Kategoria zrzeszonych:
1. Piotr Kołaciński (woj. warmińsko-mazurskie)
2. Andrzej Makowski (woj. pomorskie)                                                                                3. Aleksander Cichocki (woj. pomorskie) i Bartosz Zabrocki (woj. pomorskie)

Gra mieszana:
1. Wojciech Tebecio i Marzena Jasińska (woj. pomorskie, woj. warmińsko-mazurskie)
2. Piotr Kołaciński i Barbara Mamcarz (woj. warmińsko-mazurskie i woj. mazowieckie)
3. Marcin Grzyb i Katarzyna Bielak (woj. lubelskie, woj. mazowieckie) oraz Piotr Szurgot  i Agnieszka Barczuk (woj. pomorskie, woj. łódzkie)
5. Jan Kasendra i Małgorzata Zdunek (woj. wielkopolskie, woj. mazowieckie) Bartosz Zabrocki i Barbara Suchomska (woj.  pomorskie, woj. mazowieckie)

Turniej drużynowy:
1. woj.  pomorskie (Tebecio, Szurgot, Świder, Makowski, Cichocki)
2. woj.  lubuskie (Sedelnik, Roziński, Żarski )
3. woj.  wielkopolskie (Małkus, Sobański, Kasendra ) i woj.  lubelskie (Grzyb, Barszcz, Głodek)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.