Z życia Szkoły w Dzietrzkowicach

sienkiewicz-2016-015Dni 14-18 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach spędziły pod hasłem „Tydzień z Henrykiem Sienkiewiczem”. W ten sposób brać uczniowska uroczyście obchodziła Rok Sienkiewiczowski.

 

Uczniowie zaczynali każdy szkolny dzień oglądając fragmenty adaptacji filmowych dzieł H. Sienkiewicza. Organizatorki – Panie Halina Zych i Małgorzata Mielczarek – całość zaplanowały w ten sposób, aby przybliżyć dzieciom sylwetkę pisarza, ale i zapoznać z bohaterami Sienkiewiczowskich powieści.

Poniedziałek był więc spotkaniem z bohaterami „W pustyni i w puszczy”, wtorek – z Danuśką i Zbyszkiem z „Krzyżaków”, środa – z Wołodyjowskim i Kmicicem z „Potopu”, a czwartek – z Ligią i Winicjuszem z „Quo vadis”. Piątek był dniem podsumowań. Uczniowie klasy VI przedstawili krótki spektakl, na który złożył się wywiad z H. Sienkiewiczem, prezentacja postaci Sienkiewiczowskich oraz inscenizacja wybranych fragmentów dzieł naszego noblisty.

Widzowie świetnie się bawili, bo barwne stroje i sugestywna gra aktorów oddawały atmosferę przedstawianych epok oraz przygody i przeżycia bohaterów. Najważniejsze jednak było to, że nawet najmłodsi uczniowie potrafili nazwać przedstawione postacie Sienkiewiczowskich  powieści.

Wielką niespodzianką dla uczniów było zakończenie piątkowych uroczystości głośnym czytaniem fragmentów „W pustyni i w puszczy” przez zaproszonych gości. A byli to: rodzice uczniów – Panie: Teresa Kaleta, Joanna Kwiatkowska, Agnieszka Olejnik, Magdalena Białek, przedstawiciele Urzędu Gminy w Łubnicach – Panie: Jadwiga Podejma, Aleksandra Kupczak, Anna Grela, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Piotr Hyłka, Dyrektor Szkoły – Pan Marek Lis.

Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o zainteresowaniu i zadowoleniu z uczestnictwa w uroczystości.

Małgorzata Mileczarek

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments