Uroczyste zakończenie kolędowania

IMG_7655 - Kopia (Copy)Mimo, że święta już za nami, to w Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach aż do 14 stycznia ciągle jeszcze trwało kolędowanie. „Szkolni kolędnicy” – to zespół utworzony z uczniów klasy IV i VA oraz VB. Grupa przygotowała pod kierunkiem Pani Barbary Zych i Małgorzaty Mielczarek piękne, nastrojowe Jasełka pt. „Tak! On jest królem”. Przedstawienie miało w tym roku niezwykły charakter – publiczność była niejako uczestnikami występu: Maryja i Józef wędrowali wśród widzów nie znajdując miejsca dla siebie, a diabeł podszeptywał publiczności, aby nie pomagać wędrowcom. Do stajenki zdążali barwni królowie, pasterze, piękne owieczki, uroczy piesek, ale i uczniowie oraz rodziny, zanosząc Panu cenne dary: dobre uczynki, czyste serca, miłość. Całość przeplatana była melodyjnymi, o przejmujących tekstach pastorałkami, w równie pięknej aranżacji.
Przedstawienie zaprezentowano po raz pierwszy 13 grudnia na świątecznym spotkaniu z samotnymi i starszymi mieszkańcami wsi oraz emerytowanymi pracownikami Zespołu Szkół w Dzietrzkowicach. To już tradycja w naszej szkole. Spotkaniu – jak zawsze – towarzyszyły wzruszające chwile podczas łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Każdy zaproszony gość otrzymał też skromny upominek wykonany przez grupę szkolnych wolontariuszy.
Kolejny występ miał miejsce 16 grudnia na wiejskiej Wigilii organizowanej przez Stowarzyszenie Gospodyń. Dwa występy w szkole – dla rodziców i społeczności szkolnej – zakończyły się wspólnym kolędowaniem i śpiewaniem kolęd i pastorałek. Były to niezapomniane przeżycia.
Ukoronowaniem występów był udział zespołu w XV Ogólnopolskim Przeglądzie Jasełek we Wręczycy Wielkiej. Nie było to łatwe zadanie, gdyż ubiegłoroczni czwartoklasiści zdobyli tam I miejsce. Okazało się jednak, że w tym roku również doceniono talenty naszych uczniów i zespół „Szkolni kolędnicy” ponownie zdobył I miejsce w konkursie. 14 stycznia, na uroczystym podsumowaniu konkursu we Wręczycy Wielkiej, przedstawiciele zespołu „Szkolni kolędnicy” w towarzystwie opiekunek i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Piotra Hyłki odebrali nagrodę i pamiątkowy dyplom. Dla zespołu małych artystów było to wymarzone, uroczyste zakończenie kolędowania w Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach.

Małgorzata Mielczarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments