„Misja gospodarcza do Brazylii” – dzisiaj odbył się wyjazd z dworca PKS

Dzisiaj o godz. 14.15 z dworca PKS w Wieruszowie na 7 – dniową „Misję gospodarczą do Brazylii” wyruszyli przedsiębiorcy z terenu gminy Wieruszów. Wzmianka na stronie UM i FB Gmina Wieruszów o tym, że ta wiekopomna chwila nastąpi 20 listopada 2017 r. pojawiła się 16 listopada, nie była jednak podana godzina wyjazdu, miejsce ani nie została upubliczniona lista osób, które wyruszą do Brazylii.

 

Przedstawiciele ITP i powiatowy.pl po otrzymaniu informacji o godzinie i miejscu wyjazdu od informatora udali się na dworzec PKS w Wieruszowie, aby naocznie przekonać się kto za publiczne środki bierze udział w tej „ekspedycji”. Obecną na miejscu i biorącą udział w wyjeździe naczelnik wydziału promocji UM w Wieruszowie p. Sylwię Olbińską poprosiliśmy o udostępnienie listy 17 przedstawicieli firm z gminy Wieruszów i 3 osób dodatkowych. Poinformowała nas, że ona nie ma tej listy, a jest w BIP UM. Na pytanie, gdzie w BIP możemy znaleźć odpowiedziała, że nie wie, zapyta koleżanki. W wymianę zdań  wtrąciła się  z-ca burmistrza p. Renata Świeściak, która prawdopodobnie poleciła opublikować tę listę na stronie Urzędu Miejskiego w Wieruszowie. Po powrocie do Redakcji materiał o „Misji gospodarczej do Brazylii” i lista firm była już opublikowana na stronie UM.

http://miasto.wieruszow.pl/wieruszowscy-przedsiebiorcy-wyruszaja-na-misje-gospodarcza-do-brazylii/

Na dworzec PKS w niewiadomym celu przybył burmistrz Rafał Przybył. Jego zachowanie do mojej osoby tj. redaktor naczelnej ITP i powiatowy.pl oraz właścicielki firmy wydawniczej notabene również wieruszowskiego przedsiębiorcy, który płaci podatki było co najmniej żenujące, nielicujące z powagą urzędu, jaki sprawuje. Z doświadczenia wiem czego po tej osobie można się spodziewać. Na jego inwektywy, które zaczęły „padać niczym grad” po zapytaniu osoby bądź co bądź publicznej, dlaczego godzina i miejsce wyjazdu nie były podane, jak również lista firm, nie dałam się sprowokować, potrafię się sama obronić. To, że działam na Rafała Przybyła prawdopodobnie jak przysłowiowa płachta na byka jest to wyłącznie jego problem, nie mój.

Nie wyobrażam sobie aby w podobny sposób mógł się zachować np. Burmistrz Kępna Pan Piotr Psikus czy wójtowie z gmin powiatu wieruszowskiego i kępińskiego, ponieważ te osoby znam.

Z racji tego, że działamy w interesie publicznym poszliśmy tam z moim zastępcą p. Eugeniuszem Tomaszkiem po to, aby powiadomić społeczeństwo, kto brał udział w misji za środki wszystkich podatników. Rafał Przybył był jak gdyby zszokowany naszą obecnością, no bo niby jak „Powiatowy” mógł się tam pojawić i skąd się dowiedział.

Być może przez Panią Świegotową – moją skromną osobę konkurencyjna gazetka nie będzie miała materiału z wiekopomnego wydarzenia z udziałem burmistrza. Czyżby misterny plan zrobienia z urzędowej wycieczki autopromocji burmistrza popsuliśmy? 🙂 Ojej przepraszamy.

Co do firm i osób biorących udział w wyjeździe stwierdzamy, że nic do nich nie mamy, po prostu ciekawiło nas kto  pojedzie i czy jakaś z tych firm ma powiązanie z reklamowaniem się w gazecie małżonki burmistrza.

Firmom życzymy powodzenia w misji, mamy nadzieję, że udział przyczyni się do ich rozwoju i rozwoju gminy Wieruszów. 

Oto wykaz firm uczestniczących w misji:

Wędlinka SP. Z.O.O.
PPHU WABNIC
TUDOR SP. Z.O.O.
MADONIS SP. Z.O.O.
AGRECOL SP.Z.O.O.
PPHU TECHNOSTAL
LIGHTWOOD
STOLWIT MEBLE SP.Z.O.O. SPÓŁKA KOMANDYTOWA
PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE STAGRA MIESZAŁA SPÓŁKA JAWNA

Wnioski wyciągnijcie sobie sami drodzy Mieszkańcy Wieruszowa i gminy Wieruszów oraz nasi Czytelnicy i Internauci.

Co do inwektyw burmistrza Rafała Przybyła kierowanych pod moim adresem można powiedzieć w trybie ciągłym,  podejmuję kroki prawne. Nie pozwolę się obrażać i to w miejscu publicznym. Ja nic złego nikomu nie robię. Posiadam nagranie na nośniku, z którym praktycznie się nie rozstaję, ponieważ jest to moje narzędzie pracy.

Padły słowa burmistrza, że on Policji się nie boi. Zobaczymy. Może boi się kogoś innego? Jeżeli zajdzie  taka potrzeba to nie będę na pewno działać tak, jak p. Jerzy Przybył! Ja swoje prawa znam i nikomu, powtarzam nikomu nie pozwolę się obrażać ani opisywać na Facebooku czy innych serwisach społecznościowych! Jestem odpowiedzialną osobą i reprezentuję poważną Firmę!

Anna Świegot
Redaktor naczelna ITP i powiatowy.pl

właściciel firmy, przedsiębiorca wieruszowski, który nigdy notabene nie został zaproszony przez Przybyła burmistrza na wigilię dla przedsiębiorców ani na „misję do Brazylii” 🙂

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jpk
6 lat temu

Oby ta misja nie zamieniła się w zwykłą wycieczkę turystyczną za pieniądze podatników bo będzie to największa porażka tego pana co się burmistrzem zowie.Z tej listy to tak naprawdę tylko 3- 4 firmy mogą coś zdziałać reszta ze względu na brak potencjału, swe wyroby i ocean a zatem drogi transport nic nie zdziała no chyba że uda im się tam założyć swoje przedstawicielstwa ale to bardzo trudne i skomplikowane i do rozwoju gminy to się raczej nie przyczyni ale zobaczymy. mam nadzieje ze gazeta zdobędzie informacje na temat efektów tego przedsięwzięcia. A co do zachowań tego pana no cóż pewnych zaniechań i zmian w organizmie nie da się ukryć a one dzisiaj wywołują takie a nie inne skutki.