Państwowa Straż Pożarna w Wieruszowie – kronika zdarzeń

Od dnia 13.11.2017r. do dnia 20.11.2017r. Państwowa Straż Pożarna w Wieruszowie odnotowała 8 zdarzeń.

 

 

 

1. W dniu 14.11.2017r. o godz.09.10 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Wyszanów gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG PSP W-ów oraz zastęp OSP Wieruszów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po dachowaniu, który znajdował się poza jezdnią. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz rozłączeniu źródła napięcia. W trakcie prowadzonych działań do zespołu ZRM zgłosiła się jedna osoba poszkodowana biorąca udział w zdarzeniu. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do szpitala.

2. W dniu 14.11.2017r. o godz.10.07 SKKP PSP w Wieruszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze rębaka do drewna w jednym z zakładów produkcyjnych na terenie gm. Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy JRG PSP W-ów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar rębaka do drewna oraz przylegających do niego gumowych pasów napędowych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się rębak. Działania te wystarczyły do opanowania i ugaszenia pożaru. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zatarcie łożyska rolki przenośnika. Wstępnie straty oszacowano na ok.30 tyś. zł.

3. W dniu 17.11.2017r. o godz. 11.22 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o wypadku pojazdu osobowego który uderzył w bariery energochłonne. Zdarzenie to miało miejsce na drodze S8 121km. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej JRG PSP W-ów oraz zastęp OSP Sokolniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pojazd osobowy który uderzył w bariery oraz przewróconą przyczepkę od pojazdu. Osób poszkodowanych nie było. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na rozłączeniu źródła napięcia. Dalsze czynności straży polegały na uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

4. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi pożary sadzy w kominach, neutralizacja plam ropopochodnych oraz inne miejscowe zagrożenia.

Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej
Państwowej Straży Pożarnej
w Wieruszowie
mł. bryg. Dariusz Górecki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments