Z życia Zespołu Szkół w Dzietrzkowicach

Kolejny sukces kolędników ze Szkoły Podstawowej w Dzietrzkowicach

 

 

 

Mimo, że święta już za nami, to w Szkole Podstawowej w Dzietrzkowicach aż do 21 stycznia ciągle jeszcze trwało kolędowanie. „Promyczki” – to zespół utworzony z uczniów klas IV-tych i klasy VI. Grupa przygotowała pod kierunkiem Pań: Barbary Zych, Urszuli Betki i Haliny Zych jasełka pt. „Światłość w ciemności świeci”.

Tegoroczne przedstawienie miało nieco odmienny charakter. Nie wszyscy zapewne wiemy, że prekursorem szopki i jasełek był św. Franciszek z Asyżu, a rzecz działa się w XII w. „Promyczki” przeniosły więc widzów do Greccio, gdzie Franciszek ze współbraćmi wystawiał pierwsze jasełka. Ważną rolę w przedstawieniu odgrywały zwierzęta, które występowały w roli komentatorów niezwykłych wydarzeń w szopce.
Całość przeplatana była melodyjnymi, o przejmujących tekstach pastorałkami, w równie pięknej aranżacji.

Przedstawienie zaprezentowano po raz pierwszy 2 grudnia na wiejskiej Wigilii organizowanej przez Stowarzyszenie Gospodyń. Kolejny występ miał miejsce 12 grudnia na świątecznym spotkaniu z samotnymi i starszymi mieszkańcami wsi oraz emerytowanymi pracownikami Zespołu Szkół w Dzietrzkowicach. To już tradycja w naszej szkole. Spotkaniu – jak zawsze – towarzyszyły wzruszające chwile podczas łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Występ 17 grudnia w szkole – dla rodziców i społeczności Dzietrzkowic – zakończył się wspólnym kolędowaniem i śpiewaniem kolęd oraz pastorałek. Były to niezapomniane przeżycia.

Ukoronowaniem występów był udział zespołu w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Jasełek we Wręczycy Wielkiej. Po dwukrotnym zwycięstwie w latach ubiegłych i w tym roku doceniono talenty naszych uczniów. Zespół „Promyczki” zajął II miejsce w konkursie. 21 stycznia na uroczystym podsumowaniu konkursu we Wręczycy Wielkiej, przedstawiciele zespołu pod opieką Pani Barbary Zych i Dyrektora Szkoły – Pana Marka Lisa odebrali nagrodę i pamiątkowy dyplom. Dla zespołu małych artystów było to wymarzone, uroczyste zakończenie tegorocznego kolędowania.

Tekst: Małgorzata Mielczarek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments