Festyn w Dzietrzkowicach

31 sierpnia 2019 r. na placu przy OSP Dzietrzkowice odbył się festyn integracyjny, którego przyczyną organizacji było uroczyste otwarcie siłowni zewnętrznej.

 

Mieszkańców Dzietrzkowic a zwłaszcza dzieci i młodzież oraz zaproszonych gości przywitała Pani Iwona Chadryś radna powiatu wieruszowskiego – główna pomysłodawczyni festynu. Na zaproszenie odpowiedzieli i przybyli; Poseł na Sejm RP Paweł Rychlik, Poseł Krzysztof Ciebiada, dyrektor biura europosła Witolda Waszczykowskiego Iwona Siercha, radna sejmiku łódzkiego Dorota Więckowska, wójt gminy Łubnice Michał Pazek z małżonką, sekretarz w Gminie Łubnice Ewa Borkowska, radni Rady Gminy w Łubnicach, radni Rady Powiatu Wieruszowskiego; Andrzej Dratwa, Ryszard Starek i wspomniana Iwona Chadryś z małżonkiem, sołtys Dzietrzkowic Marian Mencała. Festyn uświetniły występy mażoretek oraz orkiestry Dętej OSP Dzietrzkowice.

– Bardzo się cieszę, że siłownia ta powstała m.in. z przychylności radnych Sejmiku Wojewódzkiego, jak również naszego wójta Gminy Łubnice Michała Pazka. Wiele wysiłku i prac włożyła sekretarz gminy Ewa Borkowska. Cieszę się, że ta siłowania powstała i mam nadzieję, że kolejne punkty tych przyrządów sportowych powiększą się o kolejne 8. Należy także podkreślić duży udział sołectwa i orkiestry oraz rodziców mażoretek. Mam ogromną nadzieję, że ta inwestycja posłuży wszystkim pokoleniom począwszy od dzieci po dorosłych. Inwestycja ta od samego początku wzbudzała ogromne zainteresowanie a dalsze działania w przyszłości uatrakcyjnią to miejsce, czego sobie mieszkańcom Dzietrzkowic życzę – powiedziała radna RPW Iwona Chadryś.

Sołtys Dzietrzkowic pan Maria Mencała zaznaczył, że siłownia jest bardzo potrzebna. Obok jest plac zabaw dla dzieci a więc i dzieci, i rodzice będą mogli spędzać tutaj miło swój czas. Podejmiemy dalsze działania zmierzające do uatrakcyjnieni tego obiektu. Konieczna jest modernizacja muszli koncertowej oraz położenie bruku w niektórych miejscach. Wszyscy deklarują pomoc więc mamy nadzieję, że w przyszłości znajdą się pieniądze na dalszy rozwój tego miejsca, aby wyglądało odpowiednio, tak jak powinno być w Dzietrzkowicach.

Wójt Łubnic Michał Pazek, jest również bardzo zadowolony, uważa, że każda inicjatywa służąca ludziom daje pozytywny efekt. – Należy wspierać takie inicjatywy, bo one rozwijają sport i rekreacje w naszej gminie. Będziemy starać się składać dalsze projekty aby to miejsce rozwijać. Myślę, że zainteresowanie i użytkowanie tymi przyrządami będzie duże, ponieważ to zebranie wiejskie zadecydowało o potrzebie tej inwestycji i myślę, że jeżeli chodzi o użytkowanie, to nie ma się czym martwić.

Zaproszeni goście, w tym:Iwona Siercha dyrektor biura europosła Witolda Waszczykowskiego, Dorota Więckowska radna Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz posłowie Paweł Rychlik i Krzysztof Ciebiada zabierając głos gratulowali wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania siłowni oraz deklarowali dalszą, niezbędną pomoc służącą rozwojowi tej inicjatywy.
E. Tomaszek

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments