Kolejny dzień ferii zimowych w Żdżarach

W czwartek 16 stycznia, w kolejnym dniu zajęć feryjnych w Publicznej Szkole Podstawowej w Żdżarach uczniowie rozpoczęli zabawę ze słomą, a właściwie przypomnieli sobie dawną metodę zdobienia, a właściwie wykonywania obrazów z naklejanych źdźbeł słomy.

 

Kiedyś popularne zajęcie, zwłaszcza podczas zimowych dni, a nawet sztuka w niektórych regionach naszego kraju, dzisiaj tylko przypomnienie minionych czasów i poznanie kolejnej techniki plastycznej.

Dla dzieci, to dziwne zajęcie: ,,niszczenie’’ słomy, by później ją przykleić. Ale wyszukiwanie  odpowiedniej wielkości źdźbła, właściwego koloru, przycięcie, rozpołowienie, dobranie do właściwego miejsca na obrazku i przyklejenie, to ciekawa zabawa.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak wykonywać te czynności, ale bardzo szybko sami potrafili zdobić wybrane szablony. Dla ułatwienia dla młodszych przygotowano wzory kotków, koni, motylków, pingwinków, a dla starszych szkic kościoła w Żdżarach. Czas zajęć bardzo szybko minął, ale wielu pomimo nie dokończenia swoich prac postanowiło to uczynić w domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments