Spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Żdżarach

10 stycznia uczniowie ze szkoły w Żdżarach spotkali się z asp. sztab. Damianem Pawlakiem, który przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, korzystania z jezdni i chodnika, zwłaszcza o zmroku i w porze nocnej oraz bezpiecznym poruszaniu się rowerem.

Szczególną uwagę policjant zwrócił na okres ferii zimowych, choć pogoda raczej przypomina późną jesień lub wiosnę, to nadal należy zachować ostrożność organizując zabawy na świeżym powietrzu. A pozostając w domu trzeba pamiętać o bezpiecznym postępowaniu wobec nieznajomych, przychodzących do domu, ale także napotykanych w innych miejscach.

Wszyscy korzystamy z internetu, ale dzieci musza szczególnie uważać na kontakty z innymi osobami właśnie droga elektroniczną. Niestety cyberprzemoc nadal często napotykana jest w internecie. A również samo wielogodzinne pracowanie na komputerze czy telefonie szkodzi zdrowiu. Te oczywiste zagadnienia przypomniał pan aspirant, gdyż bardzo często je nie przestrzegamy.

Dla osób, które wyjadą na wypoczynek w góry policjant omówił podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się na stoku i podczas zimowej wycieczki w góry.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments