Trzeci dzień ferii w Żdżarach

W środę 15 stycznia w trzecim dniu ferii zimowych w Publicznej Szkole w Żdżarach odbywały się zajęcia pod hasłem: kosmos. Dzieci w mobilnym planetarium, rozłożonym na sali gimnastycznej w ramach Sfery Wiedzy Kreatywna Edukacja poznawały ciekawe tematy związane z początkiem powstania Ziemi i Księżyca.

Pokazy znaków zodiaku na niebie i związane z nimi opowiadania starożytnych Greków zachwyciły uczniów. Kolorowa prezentacja naszego Układu Słonecznego, poszczególnych planet i Słońca oraz naszej galaktyki – Drogi Mlecznej rozpoczęło wędrówkę w głąb kosmosu.

Mnogość i różnorodność galaktyk, słońc, planet oddalonych od Ziemi setki lat świetlnych, dziwne – nie poznane obiekty kosmiczne: dyski czy czarne dziury, a przede wszystkim ludzie – odkrywcy, astronomowie i rozwój nauki ostatnich lat, szczególnie osiągnięcia zawdzięczane kosmicznemu teleskopowi Hubble’a pokazywały potęgę wszechświata.

Dzieci zadawały dużo pytań, chciały się dowiedzieć o planetach naszego Układu Słonecznego, zwłaszcza o 9 planecie i 10 – która ponoć istnieje? Ciekawiły ich loty w kosmos, odległości międzygwiezdne, możliwość poznawania kosmosu w domu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments