Wypoczywam zdrowo i bezpiecznie !

Pod takim tytułem zostało zorganizowane spotkanie wypoczywających w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie dzieci z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z Wieruszowa.

 

 

Jak bezpiecznie i zdrowo wypoczywać ?  Na takie właśnie pytanie odpowiadano na spotkaniu, które miało typowo  edukacyjny charakter. W toku prowadzonej prelekcji nawiązano między  innymi  do zagrożeń i konsekwencji wynikających po spożyciu substancji uzależniających. Wiele słyszymy w mediach i niejednokrotnie w najbliższym otoczeniu, o substancjach, które posiadają psychoaktywne właściwości zbliżone do działania narkotyków.

Co to są „dopalacze” ? Jak wyglądają ? Jak działają ? Jakie jest ryzyko związane z używaniem ? Dzieciaki z zainteresowaniem brały czynny udział w dyskusji. Na zakończenie rozdano uczestnikom materiały edukacyjne. A wszystko po to, ażeby nasze dzieci wypoczywały zdrowo i bezpieczne !

Aktualnie w placówce w ramach zimowiska przebywa ogółem 75 uczestników.              Głównym celem organizacji turnusu jest poprawa stanu zdrowia oraz kształtowanie nawyków systematycznych ćwiczeń korekcyjnych, jak również doskonalenie nauki jazdy konnej.  Codzienna, obowiązkowa gimnastyka korekcyjna oraz zajęcia rekreacyjne nordic walking prowadzone przez kadrę specjalistów cieszą się dużym zainteresowaniem.

Oprócz wspaniałej atmosfery dzieciaki uczestniczą w innych zajęciach programowych przygotowanych przez personel placówki.

Wspaniała atmosfera i dobry nastrój to oznaka dobrego samopoczucia, jakie można zaobserwować na twarzach dzieci.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Głaz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments