Zimowisko w tanecznych i teatralnych klimatach

„Picasso powiedział kiedyś, że wszystkie dzieci są urodzonymi artystami. Problemem jest pozostać artystą, gdy się dorasta‘’ .

 

Już po raz kolejny grupa 130 dzieci z wrocławskich szkół postanowiła spędzić ferie zimowe w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ wysoki standard ośrodka i atrakcyjne zajęcia proponowane dzieciom m.in. jazda konna, nordic walking, warsztaty plastyczne, teatralne, filmowe, taneczne prowadzone przez wykwalifikowana kadrę instruktorsko-pedagogiczną umożliwiają aktywne spędzenie czasu w niepowtarzalny sposób. Niewątpliwym atutem jest także położenie ośrodka oraz smaczna zdrowa kuchnia. Za każdym razem jesteśmy tu przyjmowani z życzliwością i serdecznością. Swoje doskonałe funkcjonowanie Dom Wczasów Dziecięcych zawdzięcza kadrze ośrodka, która nie tylko buduje właściwą atmosferę ale także unowocześnia i modernizuje obiekt.
Podczas naszego dwutygodniowego pobytu dzieci mają okazję pracować z wybitnymi postaciami wrocławskiego świata kultury i nauki : dr Piotrem Parą – aktorem mimem, pracownikiem Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka, a także Panią Martą Brendel – tancerką Teatru Muzycznego „ Capitol „ Wrocław oraz wykwalifikowaną kadrą zatrudnioną w ośrodku Panią Kamilą, Beatą, Olą, Magdą oraz Grażyną. Zdobyte umiejętności dzieci prezentują w formie pokazów na zakończenie pobytu. Niejedno z nich odkryło w sobie talent i potencjał. Stało się to możliwe dzięki nowoczesnemu spojrzeniu na potrzebę kontaktu dziecka ze sztuką i naturą.
Wszystko to sprawiło, że wyjeżdżamy stąd zawsze z niezapomnianymi wrażeniami i chcemy tu wracać.

Uczestnicy zimowiska !

Ten wpis został opublikowany w kategorii Galewice, Głaz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments