Podsumowanie sezonu Halowego UMLKS START Wieruszów – Jakub Szczepaniak wicemistrzem polski

Tradycyjnie już, Halowymi Mistrzostwami Polski w Lekkoatletyce kończy się sezon halowy w tej dyscyplinie sportu w Polsce. Choć w tym roku zawodnicy naszego Klubu UMLKS START nie startowali w 64 HMP, sezon halowy możemy uznać za udany. W ostatnich trzech miesiącach nasi zawodnicy wystartowali w siedmiu zawodach halowych z Halowymi Mistrzostwami Województwa Łódzkiego Młodzików, oraz Halowymi Mistrzostwami Polski U18 i U 20 Łącznie.

W sumie w 51 startach wystartowało 11 zawodników. Juniorów młodzików i dzieci.
Efektem startów jest brązowy medal w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików zawodniczki Emilii Kałużnej w biegu na dystansie 600m z wynikiem 1:53,15.Powołanie trzech zawodników do Kadry Województwa Młodzików, oraz srebrny medal Jakuba Szczepaniaka w Halowych Mistrzostwach Polski U18. W biegu na dystansie 300m wynikiem 35,18 (przegrywając złoty medal o 003 s) co jest nowym rekordem życiowym naszego zawodnika. Zawody odbyły się 14-16.02.2020r. Jakub jak w roku ubiegłym jest również członkiem Zaplecza Kadry Narodowej.
Ostatnie wyniki osiągnięte w sezonie halowym dobrze prognozują przed sezonem letnim. Który rozpoczyna się już w miesiącu maju.
Zawodnicy UMLKS START trenują w ramach programów współfinansowanych przez Gminę Wieruszów i Powiat Wieruszowski.

Trener UMLKS START Wieruszów
Jarosław Urbaniak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łódzkie, Wieruszów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments