Nie można żyć bez Eucharystii Węglewice 2020 r.

Po światowych rekolekcjach spowodowanych panującym wirusem, przyszedł czas na przeżywanie Świąt Wielkanocnych. Spoglądając na skromny wystrój grobu Pańskiego  w Kościele w Węglewicach, który nawiązuje do przeżywania roku duszpasterskiego pod hasłem „Eucharystia daje życie”.

 

Trzeba nam na nowo odkrywać, czym jest Eucharystia.

Św. Matka Teresa z Kalkuty, wiele lat temu otrzymała list od prezydenta Północnego Jemenu w którym prosił ją, by przysłała do jego kraju kilka swoich sióstr do opieki nad trędowatymi. Po raz pierwszy od ośmiuset lat zaproszono do tego muzułmańskiego kraju chrześcijan! Matka Teresa odpowiedziała, że chętnie wyśle tam siostry, ale pod warunkiem, że będzie mógł z nimi pojechać ksiądz. „Bo my nie możemy żyć bez Eucharystii”.

Dzień w dzień Jezus we Mszy wypowiada : „Bierzcie i jedzcie i wskazuje na Ciebie – to jest „Ciało moje”.

Bądź Komunią – pozwól się innym najeść. Bo dziś nie tylko masz Komunię przyjmować, ale Komunią być. To każdego dnia podczas panującej pandemii wykluwają się na naszych oczach wielkie zastępy tych, którzy stają się Komunią – to wielka liczba personelu medycznego, kapelanów szpitalnych, którzy poświęcają swoje życie.

Przyjdź  popatrz  na  skromny  wystrój grobu  Pańskiego w Kościele w Węglewicach, by w modlitwie prosić o siły i wytrwanie, dla tych którzy niosą olej balsamu dla chorych, cierpiących, by rosła liczba tych, którzy przez dobry uczynek niosą pomoc chorym, potrzebującym, samotnym.

Ks. Ryszard Regulski – proboszcz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments