Burmistrz Lututowa otrzymał absolutorium

W dniu 2 lipca 2020 r. w Urzędzie Miejskim odbyła się XXIII Sesja Rady Miejskiej w Lututowie. Otwarcia i stwierdzenia prawidłowości obrad dokonał Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Marek Zgadzaj, przywitał zebranych oraz przedstawił ramowy porządek obrad.

W uroczystej sesji udział wzięła także delegacja mieszkańców ul. Wspólnej w Lututowie, która w ramach podziękowania za wykonaną inwestycję w postaci przebudowy drogi gminnej wręczyła Burmistrzowi kwiaty, dając tym samym wyraz zadowolenia i uznania dla wykonanej inwestycji drogowej na którą mieszkańcy czekali wiele lat.

Głównym punktem obrad było wystąpienie Burmistrza Lututowa Pana Marka Pikuły, który szczegółowo przedstawił Raport o stanie Gminy Lututów za 2019 rok oraz sprawozdanie z wykonanie budżetu za miniony rok sprawozdawczy zwracając szczególną uwagę na wartość i zakres wykonanych przedsięwzięć. Poinformował, że w 2019 roku wykonano m.in modernizację dróg gminnych o łącznej wartości ponad 3,3 mln zł i długości 11 km co na przestrzeni ostatnich 11 lat stanowi aż 30% wszystkich inwestycji drogowych na terenie gminy. Podkreślił, że to ogromny sukces tutejszego samorządu tj. Rady i Burmistrza. To dzięki dobrej, owocnej współpracy oraz relacji pomiędzy Burmistrzem i Radą udaje sie zrealizować szereg przedsięwzięć które służą lokalnej społeczności. Życzył kolejnych tak owocnych lat.

Rezultatem dobrej współpracy organów gminy był także wynik głosowania, zgodnie z którym wszyscy obecni na posiedzeniu Radni jednogłośnie głosowali o udzieleniu wotum zaufania Burmistrzowi Lututowa oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu gminy za 2019 rok

Niezwykle miłym i jednocześnie zaskakującym akcentem sesji niewątpliwie było wystąpienie Pani Grażyny Kępy – Sołtys Sołectwa Chojny, która odczytała wyrażone w dość nietypowej formie słowa uznania i pochwały dla Burmistrza Lututowa w poniżej treści:

„ Działasz Panie Burmistrzu
tak jak ten symbol naszej Gminy
tj. Koziołek – Koziołek z rogami.
On ma rogi do tyłu i Ty też tak rozwijasz naszą Gminę
Nikogo nie obrażasz, a biegniesz z prędkością w rozwoju jak on
I życzymy Ci mieszkańcy na następne lata”.

lututowgmina.pl
Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments