Nauka orienteeringu w Żdżarach

W ramach zadania publicznego „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Gminie Bolesławiec w 2020 roku”, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żdżary i Wiewiórka realizuje projekt „Orienteering i zajęcia sportowe dla dzieci z terenu gminy Bolesławiec”. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Bolesławiec.

Uczniowie uczestniczący w projekcie, ze względu na szczególne warunki, związane z covid-19 musieli się ograniczyć do spotykania tylko w grupie własnej klasy. Nauka biegów orienteeringowych bardzo integruje dzieci, pozwala im poznać własna okolicę, przez zabawę nauczyć się czytać mapy, rozpoznawać kierunki świata, poznawać zasady zachowania się w lesie. Jednak obecna sytuacja epidemiologiczna znacznie utrudniła nabycie tych umiejętności przez uczniów.

Spotkania realizowano na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żdżarach i na przyległym boisku Klubu Sportowego LKS „Hetman Żdżary”. Analizowano wszystkie mapy tras orienteeringowych na terenie powiatu wieruszowskiego, wyznaczano najdogodniejsze strategie poruszania się po lesie według map. Na terenie wokół szkoły porównywano mapy Żdżar z terenem, wyznaczano kierunki świata i odszukiwano wyznaczone punkty.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Żdżary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments