[Wielkopolska] Proces zwalniania łóżek dla pacjentów z COVID-19 rozpoczęty

14 grudnia rozpoczął się proces zwalniania łóżek dla pacjentów z COVID-19. Decyzja została podjęta zgodnie z rekomendacjami Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

Liczba łóżek w szpitalach prowadzących oddziały covidowe została zmniejszona o 520, w tym 12 łóżek intensywnej terapii. Dzięki temu oddziały te będą mogły wrócić do swojej pierwotnej roli i ponownie opiekować się pacjentami chorującymi na inne choroby niż COVID-19. Plan odmrażania został skonsultowany z lek. med. Luizą Marią Korol – pełnomocnikiem wojewody do spraw koordynacji miejsca docelowego transportu pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub zarażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w celu ich hospitalizacji lub izolacji oraz prof. Magdaleną Figlerowicz – konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych.

24 listopada 2020 wojewoda wielkopolski wydał pierwszą decyzję dotyczącą zmniejszenia liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 na II poziomie zabezpieczenia. Kolejne decyzje w tym zakresie zostały wydane w dniach: 30 listopada, 1, 10 i 11 grudnia i dotyczyły podmiotów:

· Szpitala Powiatowego w Wyrzysku,

· SPZOZ w Gostyniu,

· Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii,

· SPZOZ w Kępnie,

· Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu,

· Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu,

· SPZOZ w Nowym Tomyślu,

· SPZOZ w Kępnie,

· SPZOZ w Obornikach,

· SPZOZ w Krotoszynie,

· SPZOZ w Szamotułach,

· Szpitala Powiatowego we Wrześni,

· Szpitala Powiatowego w Trzciance,

· Szpitala Specjalistycznego w Pile,

· Szpitala w Puszczykowie.

Zgodnie z wydanymi decyzjami, dnia 31 grudnia zwolnionych zostanie kolejnych 70 łóżek, w tym 9 intensywnej terapii (Nowy Tomyśl, Trzcianka, Puszczykowo). Tym samym do końca roku w 8 szpitalach II poziom zabezpieczenia zostanie zakończony.

Na dzień 14 grudnia liczba łóżek w Wielkopolsce wynosi 2796, z czego wolnych jest 998. Szpitale dysponują 257 łóżkami respiratorowymi, z których wolnych jest 123.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wielkopolska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments