Po S 8 na „podwójnym gazie”

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, na drodze ekspresowej S 8 w miejscowości Nowy Ochędzyn w powiecie wieruszowskim.

 

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

27 lutego 2021 roku po godzinie 21:00 dyżurny wieruszowskiej komendy Policji został poinformowany, że na drodze ekspresowej S 8 w kierunku Łodzi, jedzie ford fiesta, którego kierowca stwarza zagrożenie na drodze. Skierowani na trasę S 8 policjanci wieruszowskiej „drogówki”, na 119 km tej drogi w miejscowości Nowy Ochędzyn, zatrzymali do kontroli osobowego forda, którym kierował 33 – letni obywatel Łotwy. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna miał w organiźmie aż prawie 2 promile alkoholu. W tej sytuacji policjanci zatrzymali Łotysza, który usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Równocześnie funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, natomiast pojazd którym kierował, został odholowany na parking strzeżony. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Ochędzyn Stary. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments