Wypadek drogowy w Dzietrzkowicach

Wieruszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Dzietrzkowicach w powiecie wieruszowskim.

 

Sprawcą tego zdarzenia okazał się mężczyzna, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami i prawdopodobnie znajdował się pod działaniem alkoholu. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tego zdarzenia doszło 27 lutego 2021 roku po godzinie 12:00 na ulicy Kościuszki w Dzietrzkowicach, w powiecie wieruszowskim. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący daewoo lanos, 37 – letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego, nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w oznakowanie drogi oraz przydrożną kapliczkę.

Policjanci ustalili również, że mężczyzna posiada sądowy zakaz kierowania pojazdami i chwili tego wypadku mógł znajdować się pod działaniem alkoholu. Ranny 37 – latek został zabrany do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do badań które wykażą, czy kierował pojazdem pod działaniem alkoholu lub innych niedozwolonych środków.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w warunkach sądowego zakazu, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i w zależności od wyniku badania krwi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu alkoholu. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w warunkach sądowego zakazu, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Pod nadzorem prokuratora wyjaśniamy dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dzietrzkowice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments