Św. Józefie, z Tobą do Jezusa – Węglewice 2021 r

Po rocznych „rekolekcjach” spowodowanych pandemią wirusa, przyszedł czas na przeżywanie Świąt Wielkanocnych 2021 roku.

 

 

 

Tegoroczny wystrój grobu Pańskiego w kościele w Węglewicach
nawiązuje do ogłoszonego przez papieża Franciszka roku Świętego Józefa, który od 150 lat patronuje Kościołowi, aby na nowo na progu trzeciego tysiąclecia przygotować wraz z Maryją Kościół Święty na drugie przyjście Chrystusa.

„Idźcie do Józefa” On Wam dopomoże, zachęca z mocą papież Franciszek. To patron na trudne czasy, a ten trudny czas właśnie trwa. Święty Józef przeżył wiele niebezpieczeństw w tym takich związanych z sytuacjami Świętej Rodziny oraz zagrożeń, które na nich czyhały ze strony ludzi. Potrafił jednak wszystkiemu stawić czoła. Stanął na wysokości zadania jako mąż, ojciec rodziny, jako człowiek modlitwy, jako człowiek wiary. On ukoi każdy ból.

Wpatrując się w obraz Świętego Józefa w Węglewicach, trzeba też zauważyć, że On stoi z piłą, jako ten, który uczy małego Jezusa pracy i uczciwości.

Warto byśmy i dziś zwracali się do tego Stróża i Opiekuna Świętej Rodziny, by prowadził nas drogą nawrócenia i coraz głębszej wiary. Zaplanujmy pielgrzymkę Roku Świętego Józefa nawiedzając Bazylikę Św. Józefa w Kaliszu czy mały kościół w Węglewicach.

Monika Łuszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Węglewice. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments