Animacja multimedialna i pokaz laserowy świateł

Animacja multimedialna i pokaz laserowy świateł na placu przed trzcinicką książnicą był kolejnym punktem realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Trzcinicy projektu pt. „Zaczytani”.

 

 

W dniu 4 lipca br. w godzinach wieczornych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Trzcinicy odbyło się niecodzienne wydarzenie kulturalne adresowane do społeczności lokalnej i promujące Ziemię Trzcinicką. Na placu przed budynkiem książnicy zorganizowano dla wszystkich mieszkańców widowisko artystyczne – animację multimedialną opowiadającą o historii powstania biblioteki oraz pokaz laserowy świateł z tańczącym ogniem. Animacja w sposób doskonały połączyła muzykę i przestrzeń przed biblioteką. Widowisko było transmitowane na żywo na profilu społecznościowym biblioteki, jak również utrwalane w postaci filmu.

Przed pokazem w sali konferencyjnej biblioteki odbyło się kameralne spotkanie, na które zostali zaproszeni przedstawiciele samorządu lokalnego, instytucji i stowarzyszeń z terenu Gminy Trzcinica. Podczas spotkania dyrektor książnicy Renata Gość złożyła podziękowania za okazane wsparcie i pomoc przy organizacji widowiska multimedialnego wójtowi Gminy Trzcinica Grzegorzowi Hadzikowi, proboszczowi Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Stanisława Biskupa w Trzcinicy ks. kanonikowi Wiesławowi Cieplikowi, dyrektor  Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzacie Hadzik, Ewelinie Smyrek właścicielce firmy Esnet oraz prezesowi OSP w Trzcinicy Zbigniewowi Grześniakowi. Podczas agapy przedstawiciel firmy Visual Sensation Laser Shows  & Technologies opowiedział o bieżących projektach realizowanych przez ich firmę.

Na zakończenie widowiska organizatorzy podziękowali licznie przybyłym mieszkańcom za wspólne spędzenie wieczoru i udział w spektaklu świateł, jak również druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy za zadbanie o bezpieczeństwo widowni.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments