W Głazie wakacyjnie !

W Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie  trwa oczywiście sezon wakacyjny. Aktualnie kończy się pierwszy z czterech turnusów kolonii letnich organizowanych w czasie tegorocznych wakacji.

 

W placówce wypoczywało ponad 70 dzieci z różnych stron Polski.  Oprócz wspaniałej letniej scenerii uczestniczyły w zajęciach programowych, przygotowanych przez personel placówki. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Profil rekreacyjno-sportowy zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony wypoczywających dzieciaczków a to za sprawą różnorodności zajęć, które prowadziły Panie : Kamila, Ola, Grażyna, Agnieszka, Iza, Agnieszka oraz Kasia.

Koloniści o charakterze bardziej żywiołowym i odważnym wybrali profil jeździecki, na którym doświadczeni jeźdźcy pogłębiali swoją wiedzę oraz umiejętności jeździeckie. Nie zabrakło również obozowiczów rozpoczynających swoją przygodę w siodle. Podczas całego pobytu zdążyły opanować prawidłowe prowadzenie koni jak również jazda szybszym chodem, czyli kłusem nie pozostała dla nich obca. Obóz jeździecki, to nie tylko jazda konna. To także przygotowywanie koni do jazdy, czyli czyszczenie, siodłanie oraz dbanie o nie. Obozowicze karmili konie i kontrolowali, czy podczas upałów nie brakuje im wody. Pani Daria oraz Klaudia wraz z wolontariuszami realizując program jeździecki czuwały również nad bezpieczeństwem adeptów. Większość kolonistów zarówno z profilu rekreacyjno-sportowego jak i jeździeckiego pragną za rok kontynuować swoje pasje i zainteresowania.

Nad dobrym samopoczuciem zdrowotnym jak zawsze czuwał personel medyczny, Panie : Małgosia, Elwira oraz Zdzisława.

Nie zabrakło również akcentu pt. „ Bezpieczne wakacje „ czego wyrazem było spotkanie z udziałem st. aspiranta sztabowego Damiana Pawlaka z KPP w Wieruszowie.

W czasie wakacji w Domu Wczasów Dziecięcych TPD w Głazie będzie przebywało około 300 dzieci. Obecnie przygotowujemy się na przyjazd kolejnych grup, w tym  wolontariuszy obcojęzycznych z Portugalii, Niemiec, Francji i Szwajcarii – dodaje dyrektor Mirosław Dębski. 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Głaz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments