Kolejne wieruszowskie „Spotkanie Przyjaciół”- 18 września 2021

W dniu 18 września 2021 wieruszowski Rynek był miejscem otwarcia kolejnej edycji „Spotkania Przyjaciół”.

 

Zebrane drużyny  oraz zaproszonych gości na Rynku w Wieruszowie, powitał tradycyjnie Jakub Biel oraz Największy Przyjaciel wszystkich Przyjaciół – Henryka Sokołowska.

W tegorocznej edycji zaplanowano kolejne odsłonięcie tabliczek na Alei Olimpijczyków. W tym roku tego zaszczytu mieli doznać Grzegorz Lato  oraz Jakub Tokarz. Niestety Grzegorz Lato z przyczyn zdrowotnych nie mógł się pojawić na wieruszowskiej imprezie. Zgromadzeni wysłuchali jednak specjalnego nagrania przegotowanego przez Grzegorza Lato, w którym bardzo serdecznie pozdrowił mieszkańców Wieruszowa i okolic.

Odsłonięcia swojej tabliczki dokonał złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich w kajakarstwie Jakub Tokarz.

Następnie wszyscy razem udali się do Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki w Wieruszowie, aby kontynuować dalszą cześć imprezy.  Konkurencje oraz rywalizacje sportowe odbyły się w hali namiotowej lodowiska z powodu niezbyt sprzyjającej pogody z wyjątkiem  symbolicznego  biegu na 400 metrów. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe medale a drużyny biorące udział w konkurencjach  sportowych  puchary i dyplomy wręczone  przez zaproszonych gości.

Idea wypromowana przez Panią Henrykę Sokołowską – prezesa stowarzyszenia integracyjnego „Klub Otwartych Serc” polegająca na otwieranie się na osoby z niepełnosprawnością jest ciągle żywa i przynosi wspaniałe efekty. Podziały na sprawnych i mniej sprawnych coraz bardziej się zacierają i możemy to zaobserwować na wielu płaszczyznach funkcjonowania naszej społeczności.

W programie był także pokaz  wokalno-taneczny w wykonaniu osób m.in. z niepełnosprawnością oraz klubu tańca „MADER”,  zorganizowano także dodatkowe atrakcje:
– stoiska wystawiennicze promujące działalność osób z niepełnosprawnością oraz projekty realizowane na ich rzecz;
– integracyjny plac zabaw: gry, zabawy, konkursy z upominkami;
(malowanie twarzy, balony, bańki mydlane, zamek dmuchany, wszystko bezpłatne)

Gratulujemy kolejnej udanej imprezy i zapraszamy do galerii zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments