,,Kopernik” z energią rozpoczął nowy rok szkolny

Wakacje to zawsze piękny czas dla każdego ucznia, ale nawet on nie równa się radosnemu spotkaniu 1 września w murach  wieruszowskiego LO po wciąż pamiętanym, długim czasie zdalnego nauczania.

 

Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie odbyło się na placu rekreacyjnym, bez konieczności zakładania maseczek i dzięki temu z widocznymi uśmiechami na twarzach całej społeczności szkolnej, która niezmiernie doceniła możliwość spotkania się na żywo. Obyśmy w taki sposób, pomimo wciąż trwającej pandemii, mogli się ze sobą spotykać każdego dnia w bieżącym roku szkolnym.

Bo w wieruszowskim LO jest się po co spotykać! Przed nami nie tylko ciekawe lekcje w dobrze wyposażonych salach, ale również kreatywne wycieczki, projekt wymiany międzynarodowej Erasmus+, współpraca z firmą ,,Madonis”, liczne zajęcia dodatkowe (jak np. Koło Współpracy Międzynarodowej, koło pisarskie Copernicus, szkolna telewizja LOWier TV), liczne uroczystości i imprezy szkolne (np. Dzień Nauki) i wiele innych – zarówno nowych, jak i tradycyjnych wydarzeń w naszej szkole.

Zapowiada się ciekawy i pełen wyzwań kolejny rok szkolny, który dla Dyrekcji LO jest również czasem dbania o bezpieczeństwo zarówno uczniów, jak i pracowników szkoły. Wciąż pracujemy w ścisłym reżimie sanitarnym (konieczny dystans, dezynfekcja ławek, rąk, noszenie maseczek) i jednocześnie zachęcamy do szczepień, które będą się odbywały także w murach naszej szkoły. Nie dziwi więc fakt, że Dyrektor ZSO Włodzimierz Matyja złożył uczniom i nauczycielom życzenia nie tylko owocnej nauki, ale również (czy może nawet przede wszystkim) zdrowia. Do życzeń dołączył obecny także na uroczystości Wicestarosta Wieruszowski Stefan Pietras.

Mając na uwadze dobro naszych uczniów po nie tak dawnym czasie zdalnego nauczania, wieruszowskie Liceum zaplanowało zajęcia wyrównawcze, odpowiednie przygotowanie do matury w zmienionej formule oraz wszelkie możliwe nadrobienie przez uczniów ewentualnych zaległości.

Po uroczystości na terenie szkoły, delegacja wieruszowskiego LO uczestniczyła w tym samym dniu w powiatowych obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nasze utalentowane muzycznie uczennice: Martyna Domal i Amelia Michalczyk uświetniły swym głosem tę ważną uroczystość, odbywającą się corocznie na Polach Krajańskich.

Oprac. A.Kula

Fot. Natalia Winkowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments