ŁÓDZKIE TARGII EKONOMII SPOŁECZNEJ

Po raz piąty Podmioty Ekonomii Społecznej działające na ternie województwa łódzkiego, mogły zaprezentować swój dorobek, podczas targów jakie odbyły się w dniu 11.09.2021 r. na rynku centrum handlowego Manufaktura w Łodzi.

 

Wśród sześćdziesięciu wystawców nie zabrakło oczywiście przedstawicieli powiatu wieruszowskiego tj: Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenie Integracyjne „Klub Otwartych Serc” (SI „KOS”) w Wieruszowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski Warsztat Terapii Zajęciowej i Przedsiębiorstwo Społeczne OM, Spółdzielnia Socjalna” Green Service”, dla której założycielami są SI „KOS” i Burmistrz Wieruszowa.

Warto przypomnieć, że podmioty te działają na rzecz aktywizacji zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem m.in. z powodu niepełnosprawności, trudnej sytuacji życiowej. W ramach realizowanych zadań, osoby zatrudnione korzystają ze wsparcia z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz promują wśród społeczności lokalnej wiedzę na temat umiejętności, możliwości osób z różnymi deficytami i problemami.

Zaprezentowane wyroby przez przedstawicieli podmiotów z Wieruszowa wzbudzały duże zainteresowanie funkcjonowaniem placówek i gotowość do nabywania wykonywanych przez osoby z niepełnosprawnością wyrobów. Odwiedzający m.in. stoisko wieruszowskie przedstawiciele władz wojewódzkich przekazywali gratulację i podziękowania za działalność podmiotów oraz promowanie powiatu wieruszowskiego podczas nie tylko wspomnianych targów.

Oprócz organizatorów placówek w targach wzięli również udział przedstawiciele Klubu „Być Razem”, działającego w ramach realizowanego projektu przez w/w organizacje „Centrum Usług Środowiskowych” w Wieruszowie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments