Nietrzeźwy sprawcą wypadku drogowego

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Chotyninie, w powiecie wieruszowskim. Sprawcą zdarzenia okazał się nietrzeźwy kierujący. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do tego wypadku drogowego doszło 27 września 2021 roku około godziny 15:30 w Chotyninie w powiecie wieruszowskim. Według wstępnych ustaleń, kierujący mini cooper 75 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, z nieustalonej do chwili obecnej przyczyny, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadącym fordem focus, którym kierowała 29 – letnia mieszkanka powiatu kluczborskiego. W wyniku wypadku, kierowcy obu pojazdów z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Uszkodzeniu uległy pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu.

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że sprawca wypadku miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierująca fordem była trzeźwa. Przypominamy, że za spowodowanie wypadku drogowego, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu, zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz udzielaniu pierwszeństwa przejazdu. Pamiętajmy także o obowiązkowym oświetleniu i oznaczeniu unieruchomionego pojazdu. Rozważmy wyposażenie naszego pojazdu w elementy odblaskowe, których używajmy podczas postoju pojazdu szczególnie kiedy zapada zmrok. Rozważmy też podróż pojazdem zwłaszcza wielkogabarytowym w czasie silnych podmuchów wiatru. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie oraz o nie przecenianiu własnych umiejętności podczas kierowania pojazdami. Apelujemy również do rodziców i opiekunów o sprawowanie właściwej opieki nad dziećmi, niepełnosprawnymi, oraz osobami w podeszłym wieku.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments