Policjanci zatrzymali podejrzanego

Wieruszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Pile. Mężczyzna od kilku tygodni ukrywał się w różnych miejscach w kraju.

 

30 sierpnia 2021 roku w godzinach popołudniowych, wieruszowscy policjanci podczas weryfikacji otrzymanej informacji dotyczącej osoby poszukiwanej, pojechali do miejscowości Dolina w gminie Czastary. Tam na drodze relacji Parcice – Skomlin, zastali trzech mężczyzn. Jeden z legitymowanych odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej.

Mężczyzna nie posiadał żadnych dokumentów a podawane przez niego dane osobowe, nie znajdowały potwierdzenia w policyjnych systemach informacyjnych. W tej sytuacji funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do komendy, w celu ustalenia jego tożsamości. Finalnie w trakcie prowadzonych ustaleń, mężczyzna podał mundurowym swoje prawdziwe dane osobowe. Okazało się, że to 38 – letni mieszkaniec Piły, który od kilku tygodni był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pile.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego i doprowadzili do zakładu karnego, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za przestępstwo rozboju. Dodatkowo za umyślne wprowadzenie w błąd policjantów, co do własnej tożsamości, 38 – latek został ukarany wysokim mandatem karnym.

Asp. sztab. Damian Pawlak
Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments