Wycieczka rowerowa bibliotekarzy i seniorów

26 września 2021 r. Gminna Biblioteka Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie zorganizowała, tradycyjnie już, jak co roku, wycieczkę rowerową dla seniorów z Koła w Opatowie.

 

Kilkunastoosobowa grupa uczestników wyjechała w niedzielne popołudnie spod Biblioteki w Opatowie w kierunku Wieruszowa. Trasa liczyła około 30 km i prowadziła przez Bolesławiec, Chotynin, Mieleszyn, Mieleszynek i Klatkę, do Wieruszowa oraz przez Wielisławice w drodze powrotnej do Opatowa.

Pierwszym przystankiem, był postój w pobliżu pozostałości Starego Młyna oraz baszty w Bolesławcu, gdzie bibliotekarz Ewa Kołek przybliżyła seniorom historię tych miejsc. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do Wieruszowa, gdzie po długiej, ale jakże przyjemnej jeździe udali się na poczęstunek w miejscowej pizzerii. Czas spędzony przy posiłku był doskonałą okazją do rozmów i odpoczynku oraz zebrania sił do dalszej drogi. Kolejnym miejscem, w którym zatrzymali się seniorzy i bibliotekarki był wieruszowski rynek, gdzie Pani Ewa po krótce opowiedziała historię Wieruszowa oraz przedstawiła ciekawostki dotyczące wieruszowskiego samolotu „Litka”.

W końcu przyszedł czas na powrót do Opatowa trasą prowadzącą przez las i malowniczą Aleję Dębów Czerwonych. Do mety rowerowej wycieczki uczestnicy dotarli późnym popołudniem, w doskonałych humorach i z ochotą na kolejne wyjazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński, Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments