Groźna kolizja drogowa w Cieszęcinie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło w poniedziałkowe popołudnie w Cieszęcinie w powiecie wieruszowskim. Zmęczenie kierującej, doprowadziło do czołowego zderzenia z pojazdem dostawczym. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło 25 października 2021 roku po godzinie 14:30 na drodze powiatowej w Cieszęcinie. Policjanci na miejscu tego zdarzenia ustalili, że kierująca toyotą yaris, 26 – letnia mieszkanka gminy Galewice, w wyniku zmęczenia straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącym fiatem ducato. Fiatem kierował 54 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. W wyniku tej kolizji znacznie uszkodzone zostały pojazdy uczestniczące w tym zdarzeniu, których kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji kierująca toyotą, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana przez policjantów mandatem karnym. Funkcjonariusze zatrzymali również dowody rejestracyjne uszkodzonych pojazdów.

Apelujemy o kierowanie pojazdami po odpowiednim wypoczynku. W przypadku pojazdów ciężarowych i autokarów przypominamy, o przestrzeganiu czasu pracy, przerw i odpoczynku, zgodnie z obowiązującymi przepisami, co ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments