Piknik rodzinny na otwarcie placu zabaw w Lututowie.

W sobotę 30.10.2021 roku zorganizowano na ulicy Złoczewskiej w Lututowie piknik rodzinny wieńczący prace związane z nowo powstałym placem zabaw.

 

 

Dzieci bardzo ucieszyły się ze zjeżdżalni, huśtawek, piaskownicy i wspólnej zabawy. Na otwarcie przybył Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Pan Józef Grzegorek, rodzice ,dziadkowie, sponsorzy i mieszkańcy Lututowa . Była to okazja do spotkań, rozmów oraz nawiązywania bliższych relacji sąsiedzkich. Panie przygotowały smakołyki i dekoracje, a panowie grillowane kiełbaski. Słoneczna pogoda nam dopisała, a czas upłynął w miłej atmosferze.

Inwestycja została zrealizowana z inicjatywy mieszkańców ulicy Złoczewskiej, którzy poprzez Stowarzyszenie „Zielone Miasto Lututów” pozyskali środki finansowe od sponsorów na pokrycie kosztów materiałów do realizacji tego projektu. W budowę ogrodzenia, montaż elementów zabawowych oraz przygotowania nawierzchni i chodnika zaangażowało się wiele osób, którzy społecznie w weekendy pracowali na rzecz naszej społeczności, a byli to Panowie; Marcin Ślązak, Karol Dydyna, Tomasz Kuźnik, Marcin Salamon, Bartek Sieradzki i Zbigniew Wyczałkowski.

Realizacja tego przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Burmistrza Lututowa Pana Marka Pikuły, Prezesa Rejonowego Banku Spółdzielczego Pana Tomasza Klimeckiego , Prezesa Wspólnoty Gruntowej Wsi Lututów Pana Dariusza Szyszkę, Przedsiębiorstwa Projektowo –Wykonawczego ,,Deem” państwa Anny Dziuba –Jaglińskiej i Mariusza Jaglińskego , właścicieli Hydro –Masz sp. z o.o sp. K Panów Zygmunta i Marcina Sęcerskich, właściciela firmy „Wiki Meble” Pana Krzysztofa Frasa , właścicieli ZHU ,,Rolnik” Państwa Ewy i Grzegorza Górka oraz dzięki składkom pieniężnym mieszkańców ulicy Złoczewskiej.

W planach jest uzupełnienie placu zabaw w elementy zabawowe, na które nie starczyło funduszy w tym roku aby uatrakcyjnić to miejsce.

Jest to już kolejna inicjatywa mieszkańców ulicy Złoczewskiej, którzy poprawiają wizerunek swojej okolicy, angażują się i wspólnie spędzają czas. Plac zabaw ma zachęcić dzieci do większej aktywności i budowania wzajemnych relacji na świeżym powietrzu.
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu.
Beata Wyczałkowska

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments