Nasi na podium XXVIII Otwartych Mistrzostw Powiatu Ostrzeszowskiego w Tenisie Stołowym

W sali OSS Piast w Ostrzeszowie odbyły się XXVIII Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego w Tenisie Stołowym.

Zawody rozpoczęto minutą ciszy dla uczczenia niedawno zmarłego, wieloletniego zawodnika, legendy miejscowego klubu, wielokrotnego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów- Jerzego Przygody. W tak prestiżowym turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się pingpongiści z powiatu kępińskiego.

W kategorii open dziewcząt i kobiet znakomite 3 miejsce wywalczyła Oliwia Marczak z LZS Olszowa. Jej koleżanki z klubu Amelia Kurp i Julia Parzonka zajęły odpowiednio 6 i 8 miejsce. Natomiast w kategorii młodzików (rocznik 2009 i młodsi) również z LZS Olszowa Bartłomiej Szóstak był 4 a Bartosz Cecota 5. W kategorii juniorów (roczniki 2003-2008) na 7 pozycji sklasyfikowano Kacpra Woźniaka z Piotrówki.

W kategorii zrzeszonych z licencją PZTS zakończył zmagania na 4 miejscu Dariusz Grabowski z Kępna (od niedawna zawodnik UKS PIAST Poprava Ostrzeszów). Najlepiej spisali się nasi reprezentanci w gronie amatorów powyżej 50 lat, którzy zdominowali tę kategorię. Tuż obok podium czyli 4 lokatę zdobył Piotr Korczak z Baranowa, 3 był Henryk Sibera także z Baranowa a zwyciężył po emocjonującym pojedynku z odwiecznym rywalem Jerzym Ciekańskim –Jan Kasendra z Kępna.

Kępnianin wykazał się tym razem dużą odpornością psychiczną, przegrywał już 0:2 a rywal miał piłkę meczową. W tym momencie nastąpiła pełna mobilizacja, Kasendra wygrał 3 seta, później wyraźnie 4 i zakończył mecz zdecydowanym zwycięstwem w 5 secie 11:5. Turniej cieszył się tradycyjnie dużym zainteresowaniem , gdyż wzięło w nim udział 63 zawodników i zawodniczek a prowadził go jak zwykle wzorowo- zawodnik i prezes klubu UKS PIAST Poprava Ostrzeszów-Jarosław Krzywaźnia.

Trójka najlepszych w każdej kategorii otrzymała oryginalne statuetki a na zwycięzców czekał voucher do specjalistycznego sklepu AGA Sport w Gliwicach. Dla dzieci i młodzieży organizatorzy przygotowali szereg gadżetów sportowych.

4. Dariusz Grabowski

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Ostrzeszowskiego w Tenisie Stołowym należą już do tradycji, ale nieco wcześniej w tej samej sali odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Ostrzeszów w Tenisie Stołowym. Mamy nadzieję, że i ten turniej wejdzie na stałe do kalendarza imprez w tej dyscyplinie sportu. Również ten turniej wychowankowie LZS Olszowa (podopieczni trener- pani Joanny Kalarus) mogą zaliczyć do udanych.

W kategorii dziewcząt Amelia Kurp była 4, Julia Parzonka 5 a Oliwia Marczak 7. Wśród młodzików 4 miejsce zajął Bartłomiej Szóstak podobnie jak Jakub Zagórski w kategorii juniorów. Jego kolega klubowy Stanisław Szóstak ukończył zawody na 5 pozycji. Również na 4 miejscu sklasyfikowano Damiana Szymoszczyka z Olszowy w kategorii amatorów (19-40 lat), Piotra Korczaka z Baranowa w kategorii amatorów (41-55 lat) oraz Henryka Siberę z Baranowa w kategorii powyżej 55 lat.

W tej ostatniej kategorii rewelacyjny występ zanotował najstarszy uczestnik turnieju Władysław Kącki ze Słupi pod Kępnem, który uległ dopiero w finale niezawodnemu Janowi Kasendrze z Kępna. Należy dodać, że Kępnianin uczynił to w imponującym stylu, gdyż wygrywał wszystkie mecze 3:0 a jedynego seta stracił w finale. W opinii uczestników turniej przygotowano i przeprowadzono wzorowo.

Organizatorzy otrzymali wiele pochwał, podziękowań i zapewnienie o udziale w następnej edycji. Zawody przebiegały w bardzo miłej i sportowej atmosferze.

Wyniki I Otwartych Mistrzostw Miasta i Gminy Ostrzeszów w Tenisie Stołowym
Młodzicy 1. Filip Pioch 2. Agata Strzelczak 3. Jan Mądry 4. Bartłomiej Szóstak
Juniorzy 1. Bartłomiej Rudowicz 2. Michał Puchała 3. Adam Wróbel 4. Jakub Zagórski 5. Stanisław Szóstak
Kobiety 1. Darya Laptuta 2. Jagoda Karkoszka 3. Julia Stępień 4. Amelia Kurp 5. Julia Parzonka 7.Oliwia Marczak
Amatorzy (19-40 lat) 1. Patryk Cłapka 2. Marcin Łopata 3. Patryk Nowak 4. Damian Szymoszczyk
Amatorzy (41-55 lat) 1. Jerzy Ciekański 2. Rafał Pokusiński 3. Andrzej Wawrzyniak 4. Piotr Korczak
Amatorzy (powyżej 55 lat) 1. Jan Kasendra 2. Władysław Kącki 3. Janusz Czechowski 4. Henryk Sibera

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.