Historia Rosji od kuchni czyli pełne opowieści spotkanie w Sokolnikach

Już po raz trzeci czytelniczki i czytelnicy mogli się spotkać w Sokolnikach z Witoldem Szabłowskim, autorem bestsellerowych reportaży, które są wydawane na całym świecie, a prawa do sfilmowania książki „Jak nakarmić dyktatora” kupiło Hollywood.

 

Tym razem pretekstem do rozmowy stała się najnowsza publikacja dziennikarza: „Rosja od kuchni. Jak zbudować imperium nożem, chochlą i widelcem.” Witold Szabłowski barwnie opowiadał o kulisach pracy nad książką, o podróżach z tym związanych i o spotkaniach z niezwykłymi ludźmi.

Jak się po raz kolejny okazało, że kucharze widzą i wiedzą bardzo dużo o swych mocodawcach, a jedzenie może być nie tylko elementem polityki, ale i propagandy. Przepełnione niezwykle ciekawymi, wzruszającymi ale i humorem opowieści Witolda Szabłowskiego, sprawiły, że wszyscy uczestnicy spotkania po raz kolejny pozostali pod wielkim urokiem Autora, który tak mówi o swojej pracy:

„Jestem tubą, przez którą czytelnicy poznają historię z większą ilością niuansów, niż w przypadku krótkich relacji prasowych.”

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Kalendarza imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych w Gminie Sokolniki na 2022 r. i współfinansowane przez Gminę Sokolniki i Bibliotekę Publiczną Gminy Sokolniki.

Beata Waniek
BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments