Oświadczenie wojewody łódzkiego w sprawie planowanej gali MMA w Wieluniu

 

Niedopuszczalnym jest czynienie z przestępstwa cnoty, a z przestępcy fajnego bohatera, a z takim przypadkiem mamy do czynienia w ramach gali MMA w Wieluniu. Ta kwestia nie podlega dyskusji czy relatywizacji.

 

Decyzja o udostępnieniu hali sportowej należącej do Wielunia w celu organizacji wydarzenia promującego osoby z prawomocnymi wyrokami za kierowanie grupą przestępczą i aktualnie będącymi w zainteresowaniu prokuratury stanowi nie tylko ewenement w skali całego kraju, ale dodatkowo kompromituje zwolenników tej inicjatywy, miasto Wieluń oraz psuje renomę całego województwa łódzkiego.

Aktywność publiczna nie tylko ograniczona jest prawem, ale przede wszystkim zasadami moralnymi, zdrowym rozsądkiem i logiką. To uczestnicy życia publicznego winni podążać za obowiązującymi standardami jednocześnie je udoskonalając z pożytkiem dla społeczeństwa. Postawa burmistrza Wielunia to fatalny przykład dla młodzieży, której zostaje ukazana jako akceptowalna ścieżka kariery opierająca się wpierw na przestępstwach, krzywdzie ludzkiej i żerowaniu na prawomyślnych obywatelach, by następnie odsiedzieć wyrok a po wyjściu odcinać „celebryckie” kupony od zbrodni i wykroczeń, które się popełniło. Tego rodzaju psucie obyczajów jest niedopuszczalne, szczególnie gdy ma odbywać się za zgodą przedstawicieli władzy publicznej – w tym przypadku burmistrza Wielunia.

W związku z tym wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwrócił się pisemnie do burmistrza Wielunia z dwoma żądaniami: po pierwsze, w dbałości o wizerunek województwa z żądaniem wycofania zgody na organizację rzeczonej gali. Po drugie, z żądaniem publicznego wycofania się ze słów, które burmistrz Okrasa wygłosił w rozmowie z panem redaktorem Krzysztofem Stanowskim w programie Kanał Sportowy w serwisie YouTube, a odnoszących się do zgody na zorganizowanie w wieluńskiej hali „zjazdu pedofili, którzy odsiedzieli wyrok”. To upokarzająco nieodpowiedzialna wypowiedź, która dotyczy wyjątkowo podłego rodzaju przestępstw zasługujących na szczególne potępienie i delikatność względem ofiar.

Pismo do burmistrza stanowi ostatnią próbę odwołania się do zdrowego rozsądku burmistrza Wielunia. Wojewoda łódzki stoi na stanowisku, iż gala w dotychczasowej formule nie powinna się w ogóle odbyć. Natomiast rezygnacja z niej nie powinna wymagać podejmowania kroków prawnych przez konstytucyjny nadzór prawny wojewody nad samorządem.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciej
2 lat temu

Z całej tej sytuacji i wypowiedzi Pana Burmistrza Okrasy wynika, iż bliżej mu do osób takich jak ” Pan Słowik”, niż do ludzi , którym ten człowiek wyrządził tyle krzywd. To przykre i smutne iż Pan Okrasa stoi po tej niewłaściwej stronie. Zapewne gdyby Pan Okrasa , lub ktoś z jego bliskich doznał jakiejś krzywdy ze strony ” Pana Słowika” lub jego kompanów to miałby jaja, aby podjąć to właściwą decyzję. Jakkolwiek to teraz próbuje tłumaczyć to dla mnie taka decyzja jest napluciem w twarz wszystkim którym „Pan Słowik” i jego kompani wyrządzili krzywdy. Nigdy nie czytałem , ani nie usłyszałem aby kiedykolwiek „pan Słowik” przeprosił za swoje krzywdy i próbował zadość uczynić tym wszystkim , którzy przez niego cierpieli, nie mówiąc o tych którzy stracili życie.