Spotkanie z jednym z najciekawszych pisarzy młodego pokolenia w Sokolnikach

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki na kolejne spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Maciej Marcisz

 

– jeden z najciekawszych pisarzy młodego pokolenia, autor bestsellerowych „Taśm rodzinnych”, o których pisano, że „są niezwykle świeże, pięknie, a zarazem przystępnie napisane i co ważne skrzące się ścichapęk, lekko czarnym poczuciem humoru. To rzecz o bólu dorastania, o rozpadzie i próbie ratowania rodziny i o tym, że wszystkie nasze demony mają bardzo, bardzo głębokie korzenie.

To opowieść 30-latka, który ma słuch na dialogi i społeczne zmiany. To historia wolnej amerykanki lat 90, jej zwycięzców i jak się okazuje przegranych pisana z perspektywy urodzonego w 1988. To opowieść o tym, że tak naprawdę każda rodzina, niemalże z definicji, jest nienormalna, ale mówione jest to z czułością, często podszytą bólem. A kiedy trzeba – z brutalnością.”

Druga powieść Macieja Marcisza – „Książka o przyjaźni” – ukazała się pod koniec ubiegłego roku, zdobywając od razu serca czytelników i czytelniczek. „Książka o przyjaźni” to podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i samoakceptację, historyczne wydarzenia oraz muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.

W obu swoich powieściach autor udowadnia, że jest fantastycznym obserwatorem codziennego życia i relacji międzyludzkich. Jego opowieści bawią i wzruszają.

Na co dzień Maciej Marcisz jest szefem działu promocji w Grupie Wydawniczej Foksal i potrafi skutecznie wypromować dosłownie każdy tytuł. Jak sam o sobie mówi: „Jestem pracoholikiem, to na pewno jest niezdrowe, pewnie powinienem się leczyć, ale nie chcę. Mam zespół cudownych i kompetentnych, na maksa zaangażowanych ludzi. Każda i każdy mają jakiś super skill. Na wiadomości odpowiadam o każdej godzinie dnia i nocy – jakby co, nikt mnie do tego nie zmusza, ogólnie uważam że ludzie powinni wychodzić z pracy punktualnie i odpoczywać, o co też, mam nadzieję, dbam w przypadku mojego zespołu, sam się tylko nie stosuję.”

Spotkanie odbędzie się 7 marca o godz. 18.00 w budynku GOKSiT w Sokolnikach.

Wydarzenie jest współfinansowane przez Gminę Sokolniki i Powiat Wieruszowski w ramach kalendarzy imprez kulturalnych.

BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments