Biblioteka w Trzcinicy laureatem konkursu

Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy została nagrodzona w konkursie pn. „Biblioteka bezglutenowa” organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz Good Books we współpracy z Justyną Tarkowską, autorką książki „Co je Jan?” (pracownia graficzna Mile Widziane).

 

Celem projektu jest rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Dzięki udziale w konkursie nasza biblioteka wzbogaci się o komplet książek i poradników na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Zwycięski plakat promujący dietę bezglutenową opatrzony autorskim wierszem stworzyły nasze kreatywne praktykantki Marta Wieczorek i Wiktoria Wrześniewska. Uczennice uczęszczają do technikum reklamy i odbywają w trzcinickiej książnicy miesięczne praktyki, podczas których uczą się praktycznej nauki zawodu.

Jak widać czas spędzony na praktykach owocuje sukcesami – mówi Renata Gość dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Trzcinica. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments