Fantastyczne spotkanie w gronie przyjaciół

Młoda, polska literatura coraz mocniej zaznacza się na rynku wydawniczym, pokazując czytelnikom świat oczami współczesnych trzydziestolatków.

 

 

W poniedziałkowy wieczór gościem czytelniczek i czytelników Biblioteki Publicznej Gminy Sokolniki był Maciej Marcisz, autor bestsellerowych „Taśm rodzinnych” i wydanej kilka miesięcy temu „Książki o przyjaźni”.

W obu swoich powieściach pisarz udowadnia, że jest wytrawnym obserwatorem życia codziennego i relacji międzyludzkich. Opisując z pozoru zwyczajne życie, autor dotyka ważnych tematów, jak depresja, przemoc, zagubienie, dzięki czemu bohaterowie jego powieści są pełnowymiarowi.

Przepełnione dobrą energią spotkanie obfitowało w opowieści o pracy pisarza, inspiracjach. W rozmowie nie zabrakło refleksji, anegdot i fascynacji czytelniczych pisarza. Spotkanie z Maciejem Marciszem było na pewno wytchnieniem w tym trudnym dla wszystkich czasie i zapewne pozostanie na długo w pamięci uczestników.

Nas, jako organizatorów cieszy fakt, że Biblioteka Publiczna Gminy Sokolniki dzięki znaczącemu wsparciu Gminy Sokolniki i Powiatu Wieruszowskiego stała się marką dobrych, inspirujących spotkań literackich. Wszak to właśnie biblioteka powinna pełnić rolę przewodnika po literackiej dżungli.

BPGS

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments