Kronika prasowa KPP w Wieruszowie

1.      Nie uniknął kary za kradzież alkoholu

 

 

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kradzieży alkoholu w jednym z obiektów handlowych w Wieruszowie. Nieuczciwy klient sklepu, skradł wódkę o wartości kilkunastu złotych. Za wykroczenie kradzieży grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

4 marca 2022 roku przed godziną 14:00 wieruszowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży alkoholu, w jednym z dyskontów spożywczych mieszczących się przy ulicy Wrocławskiej w Wieruszowie. Na miejscu tej interwencji okazało się, że 40 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, skradł wódkę o wartości kilkunastu złotych. W tej sytuacji policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym, natomiast skradziony alkohol powrócił do sprzedaży. Przypominamy, że za wykroczenie kradzieży, grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

2.      Ukryła narkotyki w samochodzie

Policjanci z wieruszowskiej „drogówki” zatrzymali kobietę, która w samochodzie przewoziła środki odurzające. Za posiadanie narkotyków, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

6 marca 2022 roku przed godziną 21:00 na ulicy Rynek w Wieruszowie, policjanci „drogówki” zatrzymali do kontroli hondę civic. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoby podróżujące tym pojazdem, mogą przewozić substancje odurzające. W trakcie tej kontroli, 19-letnia pasażerka pojazdu nerwowo się zachowywała, co dodatkowo wzbudziło podejrzenia mundurowych. Podczas przeszukania hondy, w pudełku po papierosach należącym do 19–latki, policjanci znaleźli środki odurzające. Już wstępne badania zabezpieczonych substancji wskazały, że to amfetamina i marihuana. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli kilka gramów tych narkotyków. W tej sytuacji kobieta została zatrzymana i usłyszała już zarzut posiadania środków odurzających. Za takie przestępstwo, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Kierującego pojazdem 29-latka, policjanci ukarali mandatem karnym, za brak dodatkowego wyposażenia hondy oraz zatrzymali dowód rejestracyjny, za niesprawność techniczną pojazdu.

3.    Poszukiwany mężczyzna do sprawy zabójstwa dzieci

 Policjanci prowadzą poszukiwania za 42-letnim Radosławem Kolasińskim. Mężczyzna poszukiwany jest do sprawy zabójstwa trójki chłopców, których ciała zostały wczoraj (09.03) znalezione w jednym z domów na osiedlu Wyszogrodzka w Płocku.

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płocku prowadzą intensywne czynności w sprawie zabójstwa trzech chłopców (8-17 lat). Ich ciała z ranami ciętymi, zostały wczoraj odnalezione w jednym z domów na osiedlu Wyszogrodzka w Płocku.

Do sprawy zabójstwa policjanci prowadzą poszukiwania za 42-letnim Radosławem Kolasińskim. Mężczyzna pod nieobecność matki zajmował się chłopcami. Najmłodszy był jego synem. Wczoraj po południu samochód, którym poruszał się płocczanin został odnaleziony w miejscowości Wykowo – w rejonie rzeki Wisły.

Do działaniach poszukiwawczych zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące. W tej chwili kilkudziesięciu policjantów prowadzi intensywne poszukiwania za 42-latkiem. O szczegółach prowadzonych działań operacyjnych nie informujemy. Śledztwo w sprawie potrójnego zabójstwa prowadzi Prokuratura Rejonowa w Płocku.

Prokuratura Rejonowa w Płocku w ramach prowadzonych czynności do sprawy zabójstwa, wydała decyzję o publikacji wizerunku poszukiwanego Radosława Kolasińskiego.

Mężczyzna najprawdopodobniej ubrany był: w ciemną kurtkę z napisem odblaskowym HI-TEC umieszczonym na piersi, ramieniu oraz plecach; szalik-typu komin w kolorze zielono-niebieskim oraz czapkę i buty sportowe koloru niebieskiego.

Poszukiwany ma specyficzny styl poruszania się – stopy do zewnątrz, chód szybki.

Jeśli posiadasz informację o miejscu przebywania poszukiwanego bądź inne istotne informacje, które mogą doprowadzić do jego odnalezienia, prosimy o pilny kontakt z Policją pod nr alarmowym 112 oraz pod nr. tel. 47 705 16 00, 47 705 16 01.

4.    Za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień grozi wysoka grzywna

 Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która kieruje pojazdem pomimo braku uprawnień, musi liczyć się z grzywną nawet do 30.000 zł.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu wykroczeń, kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, zagrożone jest minimalną grzywnę w wysokości 1.500 złotych. Sąd może jednak orzec grzywnę w kwocie aż 30.000 złotych. Ponadto, obligatoryjnie sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, który może trwać od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów.

Opracował  :
Oficer prasowy
KPP w Wieruszowie
asp. sztab. Damian Pawlak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Wieruszowski. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments