Olimpiada Młodych Producentów Rolnych w ZSCKR Lututów

4. marca 2022 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie odbył się etap powiatowy/szkolny Olimpiady Młodych Producentów Rolnych organizowany przez Związek Młodzieży Wiejskiej po raz XXXIX.

 

Olimpiada została przeprowadzona przez Prezes ZMW powiatu sieradzkiego panią Aldonę Owczarek oraz Prezesa ZMW powiatu zduńskowolskiego – Bartosza Kornackiego przy wsparciu Dyrektora oraz nauczycieli ZSCKR w Lututowie.

OMPR od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół rolniczych. Jest formą współzawodnictwa z zakresu szeroko rozumianej wiedzy rolniczej, w wymiarze praktycznym i teoretycznym. Jej celem jest rozbudzanie wśród młodzieży ambicji dalszego doskonalenia zawodowego, upowszechnianie wiedzy na temat środków europejskich i krajowych przeznaczonych na rozwój rolnictwa i obszarów wiejskich, wymiana doświadczeń i przekazywanie dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, popularyzacja konieczności i sposobu ochrony środowiska naturalnego oraz osiągnięć innowacyjnego rolnictwa. Towarzysząca wydarzeniu rywalizacja przyczynia się do samokształcenia, podniesienia oraz ugruntowania wśród młodzieży wiedzy i umiejętności niezbędnych w prowadzeniu nowoczesnego gospodarstwa rolnego.

W etapie szkolnym OMPR w Lututowie wzięło udział 33 uczniów. Po etapie pisemnym 10 uczniów z najwyższą liczbą punktów rywalizowało odpowiadając na wylosowane pytania. Ostatecznie I miejsce zajął Wiktor Magda (kl. III BT),

II miejsce– Julia Górecka (kl. III MT),
III miejsce – Tobiasz Napierała (kl. III F4).

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także:
Kamil Skibiński, Franciszek Plewa, Damian Piekarski, Andrzej Cłapka, Mikołaj Sibiak, Julita Rosińska oraz Aleksandra Gratka.

Cała dziesiątka weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się już 10 marca. Wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali upominki, natomiast zwycięzcy cenne nagrody. Było to możliwe dzięki licznym sponsorom, którym dziękujemy za ufundowane nagrody. Byli to:

„Cropper” Wanda Musialska z Zapola, „AGRWIT” Witold Olbiński ze Złoczewa, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, OSM Wart Milk w Sieradzu, Starostwo Powiatowe w Sieradzu, Starosta Mariusz Bądzior, Salon Fryzjerski Marzena Krzywańska w Lututowie, Salon Fryzjerski „Renata” w Lututowie.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie krajowym. Wierzymy, że uczniowie wzbogacając swoją wiedzę i umiejętności zawodowe przyczynią się do rozwoju polskiego rolnictwa.
Barbara Zadka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Lututów. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments