Otwarcie drzwi LO Nr I w Kępnie dla uczniów klas ósmych!

Dziękujemy wszystkim kandydatom za udział w drzwiach otwartych 11.03.2022

 

 

11 marca 2022 roku w godz. 11.00-12.30 i 12.30-14.00 w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie zagościli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych powiatu kępińskiego, którzy razem ze swoimi dyrektorami, nauczycielami i rodzicami przyjęli zaproszenie na drzwi otwarte.

Był to powrót do tradycji pokazywania na żywo liceum, prezentowania osiągnięć, zapoznania z historią i osiągnięciami szkoły po długiej przerwie spowodowanej pandemią. Przede wszystkim jednak, dla przyszłych uczniów była to okazja, żeby zapoznać się z ofertą edukacyjną na zbliżający sie rok szkolny 2022/2023. Warto podkreślić, że absolwenci klas ósmych mogą wybrać jedną spośród pięć klas z następującymi przedmiotami nauczanymi w zakresie rozszerzonym:

– 1Na – matematyka – fizyka – język obcy,
– 1Nb – matematyka – geografia – język obcy,
– 1Nc – biologia – chemia – język obcy,
– 1Nd – język polski – historia – język obcy,
– 1Ne – matematyka – biologia – język obcy.

W organizację drzwi otwartych zaangażowali się wszyscy członkowie szkolnej społeczności pod kierunkiem Beaty Kaźmierczak i opiekunki RSU Lidii Kulik: samorząd uczniowski, który przyjął na siebie rolę przewodnika po szkole, nauczyciele, którzy otworzyli drzwi swoich klas i pokazali lekcje, bibliotekarka propagująca ideę czytelnictwa oraz pracownicy obsługi służący pomocą w każdej sytuacji.

W pokoju nauczycielskim na wszystkich opiekunów młodzieży klas ósmych czekała gorąca kawa, słodki poczęstunek i towarzystwo nauczycieli z grona pedagogicznego. W auli kandydaci do szkoły poznali najważniejsze informacje dotyczące szkoły, które przedstawiła dyrektor Danuta Stefańska, zostali zapoznani z informacjami dotyczącymi procesu rekrutacji, które przedstawiła wicedyrektor Karina Zalesińska, dowiedzieli się, czym zajmuje się Rada Samorządu Uczniowskiego, a także posłuchali muzyki w wykonaniu laureatek i uczestniczek Szkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej.

W nowym budynku sali sportowej, dzięki aktywnemu udziałowi nauczycieli wychowania fizycznego, przyszli uczniowie zobaczyli pokazy dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawnościowe i elementy lekcji wychowania fizycznego.

Łącznie LO Nr I w Kępnie w sobotę 416 uczniów z opiekunami. Dziękujemy, że tak licznie skorzystaliście z naszego zaproszenia i zachęcamy Was do wstąpienia w szeregi uczniów szkoły.

Do zobaczenia!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments