Konkurs na Powiatową Babę Wielkanocną rozstrzygnięty

W   poniedziałek 11 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego (ul. Przemysłowa 10c) odbył się finał konkursu na „Powiatową Babę Wielkanocną”.

 

Konkurs kulinarny adresowany  był do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kępińskiego a  ogłoszony został przez Powiat Kępiński. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Starostwo, tym bardziej, że pierwsza edycja wypadła świetnie. Do konkursu przystąpiły 23 Koła  Gospodyń Wiejskich, które przygotowały i zaprezentowały babę wielkanocną. Jury, które oceniało nie tylko smak ale również walory kulinarne, dekoracje miało nie lada orzech do zgryzienia.

Skład Jury: Starosta kępiński Robert Kieruzal, zastępca starosty Alicja Śniegocka, Joanna Jędryka Członek Zarządu Powiatu Kępińskiego, Przedstawicielka Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej Anna Lis,  Marek Potarzycki  Członek Zarządu RPK, kierownik   Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kępnie. Konkurs prowadził  Paweł Jeziorny z Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie.

Po  prezentacji zgłoszonych wypieków  i wyborem najciekawszych propozycji można było degustować wspaniałe wyroby Pań Kreatywnych i Wyjątkowych.

Nagrody rzeczowe dla wszystkich KGW biorących udział w konkursie  ufundowała europoseł Andżelika  Możdżanowska oraz nagrody pieniężne dla niżej wymienionych  Starostwo Powiatowe w Kępnie.

Wypiek nagrodzony w Konkursie – KGW Szklarka Mielęcka

Wypiek nagrodzony w konkursie – KGW Perzów

Wypiek nagrodzony w konkursie – KGW Mechnice

Wypiek wyróżniony w konkursie – KGW Weronikopole

Wypiek wyróżniony w konkursie – KGW Donaborów

Poniżej przepisy na wszystkie baby wielkanocne zaprezentowane dzisiaj podczas konkursu. Można pobrać.

Ilustrowany Tygodnik Powiatowy, gazeta kępińsko – wieruszowska  i portal www.powiatowy.pl GRATULUJE wszystkim uczestnikom konkursu a zwłaszcza KGW wyróżnionym i tym, które zajęły pierwsze miejsca. Wszystkie babki były przepyszne, osobiście mam ,,faworytkę,, którą upiekę na święta.

Anna Świegot

Foto/Film E. Tomaszek

Tutaj można pobrać prezentację i przepisy na babki

 

FORMAT NAZWA PLIKU DATA PUBLIKACJI ROZMIAR POBIERZ
pdf Konkurs na ,,Powiatową Babę Wielkanocną – prezentacja 22-04-12 07:33 1.82MB pobierzplik: Konkurs na ,,Powiatową Babę Wielkanocną – prezentacja

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Powiat Kępiński. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments