Liczyła się każda sekunda…szczęśliwy pilotaż poszkodowanego do szpitala

Z niecodzienną sytuacją spotkali się wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie. Podczas wykonywania codziennych czynności na drodze, nagle zaczepiła ich kobieta jadąca samochodem, prosząc o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Kobieta w pojeździe wiozła, 32 – letniego mężczyznę, który uległ wypadkowi pracując piłą motorową co spowodowało obrażenia ręki.

W dniu 1 czerwca br o godzinie 18:45 w miejscowości Świba, policjanci kępińskiej drogówki sprawując nadzór nad ruchem spotkali się z niecodzienną sytuacją. Podczas wykonywania swoich czynności w pewnym momencie na drodze zatrzymał się samochód marki Citroen, z którego wybiegła roztrzęsiona kobieta prosząc o pomoc naszych mundurowych w szybkim dotarciu do szpitala w Kępnie. Poinformowała ich, że w samochodzie wiezie swojego, 32 – letniego syna, który uległ poważnemu wypadki z piłą motorową, uszkadzając sobie rękę. Mężczyzna tracił przytomność. Nasi funkcjonariusze natychmiast przystąpili do pilotażu cywilnego pojazdu do szpitala w Kępnie wiedząc, że liczy się w tej sytuacji każda sekunda. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala, gdzie mężczyźnie została udzielona natychmiastowa pomoc medyczna.
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie wykazali się profesjonalizmem, zaangażowaniem i empatią. Dzięki właściwej i szybkiej reakcji naszych mundurowych udało się szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments