Trzecia runda IX Grand Prix w Tenisie Stołowym

Bogusław Górecki, Kacper Woźniak i Sebastian Marczak

zwyciężają w Grand Prix Sycowa W Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie odbyła się trzecia runda IX Grand Prix w Tenisie Stołowym.

Znakomity występ zanotowali reprezentanci naszego regionu, którzy zwyciężyli w 3 z 4 kategorii. Kategorię szkół podstawowych zdominowali młodzi pingpongiści LZS Olszowa, którzy wypełnili wszystkie miejsca na podium.

Najlepszy okazał się Sebastian Marczak, drugi był Stanisław Szóstak a trzeci młodszy z braci Szóstaków Bartosz. Natomiast w kategorii szkół ponadpodstawowych (16-19 lat) zwycięzcą został Kacper Woźniak z Piotrówki a 3 był podopieczny LZS Olszowa Jakub Zagórski. Wysoką formę zaprezentował Bogusław Górecki ze Słupi pod Kępnem, który pokonał wszystkich przeciwników w bardzo silnie obsadzonej kategorii open powyżej 46 lat.

Godny podkreślenia jest fakt, że Górecki pozostawił w pobitym polu wielu dobrych zawodników z następujących klubów: KS AJDE Oleśnica, UKS Prosna Grabów, byłego reprezentanta UKS PIAST Poprava Ostrzeszów czy WKS MOSiR Syców. Najcenniejsza jest wygrana po zaciętym boju 3:2 nad czołowym od lat tenisistą stołowym klubu gospodarzy, wielokrotnym zwycięzcą poprzednich edycji Piotrem Nowickim z Sycowa.

Z kolei w kategorii open od 40 do 45 lat na wysokim czwartym miejscu uplasował się przedstawiciel trzecioligowej Wołczyńskiej Akademii Sportu Przemysław Podpora z Piotrówki. Bezdyskusyjnym triumfatorem tej kategorii kolejny raz był Piotr Klimek z klubu II ligi Zenit Międzybórz.

Zawody prowadzone były wzorcowo przez pracowników głównego organizatora czyli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sycowie oraz trenera Grzegorza Lechowicza z Międzyborza. Możemy śmiało stwierdzić, że czeka nas jeszcze wiele emocji, gdyż do zakończenia cyklu zostały jeszcze 4 turnieje, które zostaną rozegrane po wakacjach.

4. Marek Ciesielski

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.