Piknik sportowo – historyczny w Sokolnikach

31 lipca w przeddzień 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Stowarzyszenie Historyczne „Bataliony Obrony Narodowej” w Wieluniu, Koło Gospodyń Wiejskich z Sokolnik  i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Sokolnikach zaprosili  na piknik sportowo – historyczny realizowany w ramach projektu dofinansowanego ze środków Gminy Sokolniki.

Wiele atrakcji  związanych z historią i wojskowością przygotowali organizatorzy.  Stowarzyszenie Historyczne „Bataliony Obrony Narodowej” urządziło i zaprezentowało    strefę „Bądź dzielny i sprawny jak powstaniec warszawski”.  Chętni mogli   sami wziąć udział w nauce musztry, wykonaniu opasek powstańczych, zobaczyć, jak wyglądał szpital polowy i opatrywanie rannych. A wszystko to nawiązywało do środków, jakimi dysponowali powstańcy warszawscy.

Niemałą gratką była wystawa broni, granatników i pistoletów. Taką broń mieli do dyspozycji harcerze i ochotnicy, którzy 1 sierpnia 1944 roku przystąpili do Powstania Warszawskiego.

Strefa  „Bądź dzielny i sprawny jak powstaniec warszawski” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przewidzieli okolicznościowe medale dla uczestników  konkurencji wojskowych.

W sali GOKSiT odbywały się zajęcia plastyczne, zabawa z animatorem, malowanie twarzy oraz gry i zabawy ruchowe.

Koło Gospodyń wiejskich z Sokolnik zadbało o poczęstunek: hot dogi, ciasto, wata cukrowa, kawa, herbata.

Na scenie młodzi wykonawcy prezentowali się w utworach znanych polskich artystów. Przy filiżance kawy i pysznego ciasta można było posłuchać występów wokalnych w wykonaniu Martyny Wierzba, Marity Mieszała oraz Adama Morasa.

Wydarzenie to ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz pozytywnego nastawienia do sportu dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Oprócz aspektu sportowego, uczestnicy pikniku  mogli zdobyć wiedzę na temat wydarzeń związanych z przypadającą 1 sierpnia 78. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego.
Wydarzenie  skierowane jest do wszystkich chcących aktywnie i twórczo spożytkować czas wolny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Zdjęcia: E. Tomaszek, Piotr Kołodziejczyk

GOKSiT

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Sokolniki. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments