Niepełnosprawni zwiedzili kolejny zakątek Polski

Beneficjenci Podmiotów Ekonomii Społecznej tj. Zakładu Aktywności Zawodowej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Spółdzielni Socjalnej „Green Service” w Wieruszowie wspólnie z rodzicami, terapeutami i wolontariuszami w dniu 24 września br. uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Zielonej Góry i Nowej Soli.

Były to kolejne miejsca na mapie Polski jakie w ramach terapii społecznej odwiedziły osoby z niepełnosprawnością. Spacer po starówce Zielonej Góry z przewodnikiem dostarczył nowych informacji o tej części Polski, którą po raz pierwszy zwiedzali.

Duże zainteresowanie wzbudził pomnik Bachusa i figurki „dzieci” Bachusa, których można się doliczyć aż 64. Prawdziwą atrakcją była również palmiarnia i przylegający do niej park z winoroślami. W Nowej Soli natomiast duże zainteresowanie wzbudziło zwiedzanie Parku Krasnali. Wycieczka ta była formą terapii społecznej i zasłużoną nagrodą za aktywność osób z niepełnosprawnością. Realizacja tego przedsięwzięcia była integralną częścią projektu „Centrum Usług Środowiskowych – Razem Łatwiej”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments