Wieczór poetycki i koncert poezji śpiewanej

17 listopada 2022r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie odbył się koncert poezji śpiewanej w wykonaniu poetki Agnieszki Chrobot oraz towarzyszących jej muzyków Małgorzaty Pasznickiej i Mariusza Buczka.

 

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania „Na tropie kultury – biblioteka dla seniora” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pani Agnieszka pochodzi z Kluczborka. Tam z dużym poświęceniem realizowała się jako nauczyciel i wychowawca, angażując się w sprawy młodzieży. Po przejściu na emeryturę zajęła się twórczością literacką. Jest autorką tomików takich jak: „Jest taka cisza”, „W stronę światła”, „Zatrzymaj się”, „Jestem”. Muzycy Małgorzata Pasznicka oraz Mariusz Buczek pochodzą z Wołczyna. Tworzą aranżacje muzyczne do poezji poetki i razem koncertują, ponadto komponują muzykę do wierszy innych poetów oraz tworzą własne utwory np. „Szukam swego miejsca”, „Moja cudowna chwilo”.

Poezja Pani Agnieszki, jak sama podkreśla, mówi przede wszystkim o miłości. Jednak w swoich refleksyjnych wierszach opowiada nam również o radościach i troskach dnia codziennego. Jej poezja skłania do zadumy, refleksji, do zatrzymania się w życiowej gonitwie choć na krótką chwilę.

I właśnie wieczór ten stanowił taką okazję, do zatrzymania się, przeżywania wzruszeń i radości, pełen pozytywnych emocji, a przede wszystkim spędzony w miłej i ciepłej atmosferze.

Po koncercie goście mogli zakupić płyty i tomiki poezji artystów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments