Tak promujemy sport. Nabór wystartował!

W Łódzkiem wspieramy sport na wiele sposobów. Organizacje sportowe mogą starać się o pieniądze z programu „Wydarzenia sportowe Plus” na imprezy i zawody.

 

Nabór właśnie wystartował i potrwa do 15 lutego. W puli jest 600 tysięcy złotych, a maksymalna kwota dotacji to 20 tys.

Właśnie dziś uruchomiliśmy trzeci otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Łódzkiego z zakresu kultury fizycznej w 2023 r. „Wydarzenia sportowe Plus”. W ten sposób wspieramy organizację imprez i zawodów sportowo-rekreacyjnych, promujących aktywność i rywalizację mieszkańców województwa. Chodzi o wydarzenia o charakterze wojewódzkim (obejmujące minimum 2 powiaty), ogólnopolskim i międzynarodowym, w tym np. biegi uliczne i przełajowe. Wsparcie nie dotyczy za to organizacji lokalnych zawodów sportowych, spotkań integracyjnych z elementami sportu, pikników, zabaw czy wycieczek polegających na integracji społeczności lokalnej.

Program „Wydarzenia sportowe Plus” adresowany jest do organizacji pozarządowych, które realizuję zadania z zakresu kultury fizycznej, przede wszystkim do klubów i związków sportowych. Dotacje są przeznaczone na organizację Mistrzostw Polski czasami Świata czy Europy w wybranych dyscyplinach. Szereg klubów otrzymuje dotacje także na zawody o zasięgu regionalnym. Dla wielu organizatorów jest to doskonała okazja do prezentacji bazy sportowej województwa, upowszechniania poszczególnych dyscyplin sportu czy prezentacji osiągnięć sportowych regionu.

W 2022 r. dofinansowanie otrzymały 33 projekty sportowe na łączną kwotę 400 tys. zł.

W tym roku nabór w systemie witkac.pl potrwa do 15 lutego. Okres realizacji zadania to 12 maja – 31 grudnia 2023.

Szczegóły tutaj:

https://bit.ly/3kILRuh

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments