Pierwszy dzień wiosny pod okiem wieruszowskich policjantów

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny jest powszechnie uznawany za „dzień wagarowicza”, jednak należy pamiętać, że młodzi ludzie pozbawieni opieki i kontroli mogą stać się ofiarami przestępstw.

 

Policjanci przeprowadzą liczne działania prewencyjne pod nazwą „ NIELAT”.
W najbliższy wtorek 21.03.2023 funkcjonariusze będą kontrolować miejsca w których najczęściej gromadzi się młodzież m.in parki i tereny wokół jeziora, celem ujawnienia tzw. „wagarowiczów”, którzy przebywają poza szkołą w czasie trwania lekcji bez uzasadnionego powodu. Mundurowi skupią się także na obserwacji i kontroli miejsc sprzedaży alkoholu oraz wyrobów tytoniowych, szczególnie zlokalizowanych w rejonie szkół. Funkcjonariusze będą ostrzegać sprzedawców przed konsekwencjami naruszenia przepisów obowiązującego prawa i ujawniać sprzedawców udostępniających alkohol osobom małoletnim wbrew zakazowi. Policjanci będą reagować na każdą sytuację, w której nieletni mogą stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. O ujawnionych przypadkach wagarowania powiadamiani będą rodzice oraz szkoły.

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ani szkoła, ani policja nie są w stanie ochronić młodzież bez pomocy rodziców. Apelujemy więc, aby zwłaszcza przed tym dniem rodzice porozmawiali ze swoimi pociechami o zagrożeniach i konsekwencjach niewłaściwego zachowania. Mamy nadzieję, że podjęte przez nas wszystkich działania pozwolą naszym pociechom bezpiecznie i wesoło spędzić ten dzień.

asp. Piotr Siemicki

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments