Warsztaty zielonych dekoracji z mchu chrobotka.

28 marca br. Gminna Biblioteka Publiczna w Trzcinicy zorganizowała bezpłatne warsztaty dla dorosłych z tworzenia zielonych dekoracji z mchu chrobotka. W spotkaniu wzięły udział członkinie Stowarzyszenia Wsi Trzcinica „Przyszłość”.

 

Były to już kolejne warsztaty przyrodniczo-ekologiczne, które w ostatnim czasie przygotowała trzcinicka książnica. Zajęcia były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy z zakresu komponowania dekoracji z mchu chrobotka oraz jego pielęgnacji. Na początku spotkania dyrektor biblioteki Renata Gość oraz bibliotekarz Maria Tomalik przedstawiły uczestniczkom gotowe dekoracje z mchu chrobotka oraz zademonstrowały poszczególne etapy tworzenia dekoracji.

Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, do realizacji których wykorzystano mech chrobotek z gatunku reniferowy w różnych kolorach, doniczki, kule styropianowe oraz różnorodne materiały dekoracyjne. Uczestniczki przyklejały klejem mech chrobotek do kul styropianowych, a następnie dekorowały swoje prace, tworząc w ten sposób wyjątkowe i oryginalne kompozycje, które z pewnością będą piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments